Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; Nishikori - De Minaur 6:3, 2:6, 7:5; Davidovich Fokina - Bautista Agut 6:2, 7:6 (3); Rublev - A. Murray 7:5, 6:2; Khachanov - Norrie 6:2, 6:2; Chardy/F. Martin - Koolhof/Kubot 6:4, 6:3; BUENOS AIRES ATP 250: Kecmanovic - Monteiro 5:7, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas - Koepfer 7:5, 6:4; Nagal - Garin 6:4, 6:3; Djere - Delbonis 7:6 (1), 6:3; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; Azarenka - Siegemund 6:4, 6:2; Kvitova - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Svitolina - Doi 6:1, 6:2; Pegula - Ostapenko 6:2, 7:5; Sakkari - Keys 6:2, 6:2; Kar. Pliskova - Jabeur 6:4, 4:6, 7:5; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Burel - Cornet 6:1, 1:6, 6:3; Tauson - Babos 6:2, 6:3; Ferro - Martincova 6:2, 4:1 i krecz Czeszki; Giorgi - Stojanovic 2:6, 6:1, 7:6 (5); Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Na juniorskich kortach

przez maka

Polacy rywalizują w europejskich zawodach do lat 18.

Budapeszt

Zuzanna Maciejewska (88 w rankingu ITF) walczyła w turnieju juniorek Epitok-Abris Cup (korty ziemne, grade 2). Jest rozstawiona z dwójką.

Wygrała z Turczynką Sedą Arantekin (246) 6:4, 4:6, 6:3 i Valerią Patiuk (191) z Izraela 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale uległa Węgierce Rece Muller (160) 4:6, 6:7 (5).

Louis Dończyk (477) odpadł w kwalifikacjach.

Podgorica

W Czarnogórze nadal przebywa duża grupa Polaków. Startuje tym razem w Podgorica Open (korty ziemne, grade 5).

Szymon Walków (1424) jest już w ćwierćfinale. Pokonał Rosjanina Ramazana Nureeva (964) 6:2, 6:4 i Chorwata Drazena Vuko (1886) 1:6, 6:4, 6:0.

Wygrał z Czarnogórcem Pavle Roganem (br) 6:1, 7:5. W półfinale przegrał z Chorwatem Ivanem Levarem (1446) 0:6, 5:7.

Piotr Łomacki (1098) wygrał z Chorwatem Marko Golesem Babiciem (471) 7:5, 6:2, ale przegrał z Serbem Luką Iliciem (680) 4:6, 3:6.

Kamil Gajewski (903) pokonał Niemca Philippa-Lucę Raickovicia (br)7:5, 6:2, ale nie sprostał Chorwatowi Zvonimirowi Podvinskiemu (691) 4:6, 2:6.

Phillip Gresk (809) odpadł w pierwszej rundzie po porażce z Levarem 6:3, 5:7, 4:6.

W finale gry podwójnej Gajewski i Walków pokonali Greska i Łomackiego 3:6, 6:4, 10:5.

Kasandra Kozub (872) uległa Julii Sergheevej (766) z Mołdawii 3:6, 3:6.

W eliminacjach odpadli Iga Odrzywołek (1837) i Mateusz Iżycki (br).

Tallinn

Julian Turosieński (1068) próbował swoich sił w Estonian Junior Open (korty ziemne, grade 4). Przegrał od razu z Litwinem Juliusem Gotovskisem (369) 3:6, 3:6.

Kwalifikacji nie przeszła Liliana Araucz (br).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności