MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Na Li wyeliminowała Radwańską

Agnieszka Radwańska przegrała wyrażnie z Na Li. To Chinka zagra w ćwierćfinale Wimbledonu.

Radwańska32
Na Li66

Relacja LIVE !!!

Jako pierwsza serwowała Chinka. Wygrała bardzo pewnie (0:1). Błyskawicznie też przełamała Isię (0:2) i łatwo zdobyła kolejnego gema (0:3). Polka była lepsza do tej pory tylko w czterech akcjach.

Radwańska zwycięża przy swoim podaniu do zera (1:3). Na Li nadal imponuje siłą i precyzją uderzeń (1:4), ale Aga się nie poddaje (2:4). Nie jest jednak w stanie wywalczyć choć breakpointa przy serwisie przeciwniczki z Azji (2:5).

Isia serwowała skutecznie, aby zostać w secie (3:5), ale przegrała pierwszą partię (3:6). Zdołała obronić dwie piłki setowe. Trzeciej szansy Chinka już nie zmarnowała.

Polka fatalnie rozpoczęłą drugą partią. Od razu straciła podanie (0:1). Po błędach Chinki, Agnieszka miała szansę na rebreaka, ale go nie wykorzystała (0:2). Isia wygrała dwa gemy na sucho (2:2). Po raz pierwszy przełamała rywalkę.

Niestety, Chinka odebrała podanie Polce (2:3), a sama efektownie obroniła dwa breakpointy (2:4). Podwójny break powędrował na konto Na Li (2:5). Chinka precyzyjnym smeczem zakończyła seta (2:6) i mecz.