Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Teichmann 6:3, 6:2; Bencic - Gauff 7:6 (2), 6:7 (4), 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Ebden 6:4, 7:6 (7); Albot - Mannarino 6:3, 6:4; Cilic - Kwon 6:2, 2:6, 7:5; Bublik - Nishioka 6:3, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Sonego 6:4, 6:4; Gerasimov - Davidovich Fokina 4:6, 6:4, 7:5; Gojowczyk - Novak 6:4, 6:1.

Na młodzieżowych kortach

przez maka

Młodzi polscy zawodnicy rywalizują w turniejach europejskich w Niemczech, Austrii, Słowacji i Irlandii.

Kufstein

W Austrii w turnieju młodzików i skrzatów 41. International Generali Bambini Cup walczy duża grupa polskich tenisistów.

W kategorii skrzatów grają: Bartosz Łosiak, Jan Zasada, Zuzanna Wilk, Marta Bogucka, Adrianna Sosnowska i Iga Świątek.

Zuzia pokonała Włoszkę Rebeccę Fedele 6:4, 3:6, 10:1 i Greczynkę Marinę Asiamki 6:4, 6:1. O ćwierćfinał pokonała Adi Spiegelman z Izraela 6:4, 6:2.

W 1/4 finału przegrała z Rosjanką Anjeliką Vlasenkovą 3:6, 2:6.

Marta Bogucka wygrała z Paz Farchi z Izraela 6:1, 6:3 i Austriaczką Arabellą Koller 6:1, 6:1. Uległa Brytyjce Francesce Jones 1:6, 1:6.

Iga była lepsza od Austriaczki Laury Froch 7:6 (4), 5:7, 6:1. Przegrała jednak z Rosjanką Evgeniyą Levashovą 1:6, 1:6.

Bartosz przegrał z Włochem Simone Nascardi 1:6, 0:6, a Janek z Białorusinem Jurijem Rodionovem 2:6, 1:6. Ada uległa Rosjance Polinie Golubovskayią 1:6, 1:6.

W młodzikach rywalizuje również sześciu Polaków: Karol Krawczyński, Wiktor Radwan, Patrycja Polańska, Patrycja Maślanka, Agata Świątek oraz Sonia Grzywocz.

Polańska wygrała z zawodniczką z Austrii Nadine Tschiderer 6:0, 6:1 i z Anną Karus 6:1, 7:5. O ćwierćfinał wygrała ze Słowenką Haną Mraz 6:2, 6:0.

W 1/4 finału przegrała z Słowaczką Terezą Mihalikovą 4:6, 0:6.

Świątek pokonała Rosalie Rothauer z Austrii 6:2, 6:2 i Litwinkę Emiliję Kravtaite 7:5, 6:3. Kolejną rywalką była Avital Vaysbuch z Izraela. Przegrała z nią 6:3, 4:6, 2:6.

Maślanka pokonała Austriaczkę Sandrą Friedl 6:4, 6:2, ale przegrała z Mirą Antonitsch 1:6, 3:6.

Sonia wygrała z Szwajcarką Danielą Vukovic 6:0, 6:1, uległa jednak Austriaczce Jasminie Buchta 5:7, 7:5, 3:6.

Karol przegrał z Royem Zwillingerem z Izraela 2:6, 6:0, 6:10, natomiast Wiktor z Francuzem Lucasem Grego 1:6, 0:6.

Prievidza

Na Słowacji odbywa się impreza kadetów Prievidza Cup U 16 2011. Przez eliminacje awans wywalczyli Paulina Hełmecka i Gabriel Nowakowski.

W głównej drabince są również: Jan Zieliński, Mateusz Terczyński, Paweł Zawisza i Marta Kowalska.

Marta wygrała z Słowaczkami Nikolą Dolakovą 6:2, 6:2 i Tamarą Kupkovą 6:3, 6:4. O półfinał zmierzyła się z kolejną zawodniczką gospodarzy Sandrą Jamrichovą. Przegrała 3:6, 6:2, 4:6.

Janek wygrał z Martinem Belanem 6:1, 5:7, 6:2 i Węgrem Milanem Valkuszem 6:0, 7:5 W ćwierćfinale przegrał ze Słowakiem Adamem Kulichem. 6:3, 4:6, 3:6.

Paulina pokonała Natalię Zorgovską ze Słowacji 6:4, 6:3. W drugim meczu przegrała ze Słowaczką Katariną Stresnakovą. 0:6, 2:6.

Gabriel przegrał z Patrikiem Cvikiem 6:4, 1:6, 3:6. Paweł uległ Słowakowi Erikowi Chrenowi 7:5, 4:6, 3:6, a Mateusz Słowakowi Patrikowi Obalowi 2:6, 2:6.

Koblencja

W Niemczech trwa turniej skrzatów 2. International Koblenz Junior Tournament. Emma Zakordoniec wygrała z reprezentantkami gospodarzy Michele Kovalenko 6:2, 7:5 oraz z Larą Doertzbach 6:2, 6:2.

W trzeciej rundzie poradziła sobie z kolejną Niemką Luisą Hrdą 7:6 (5), 6:2. W 1/4 zmierzyła się z następną zawodniczką z Niemiec Liną Laechler. Uległa jej 4:6, 2:6.

Andrzej Franko w pierwszych meczach pokonał Niemców Moritza Pfaffa 6:4, 6:2 i Constantina Ernstbergera 6:2, 6:2. W trzecim meczu przegrał z Belgiem Zizou Bergsem 0:6, 0:6.

Ania Hertel pokonała Niemki Evę Marię Voracek 6:2, 7:5 i Tizii Brocks 6:0, 6:1. Przegrała z Larą Schimidt 4:6, 4:6.

Anastazja Rosnowska w pierwszym meczu przegrała z Niemką Shaline Pipa 3:6, 4:6.

Dublin

W stolicy Irlandii zorganizowano turniej David Lloyd Dublin U14 2011. Ania Świtajska w pierwszym spotkaniu pokonała reprezentantkę gospodarzy Aisling Deane 7:5, 6:3.

W kolejnym spotkaniu nie sprostała turniejowej dwójce Brytyjce Eire Mullins 3:6, 2:6.

Waiblingen

W zawodach LBS-Cup Waiblingen startowała czwórka naszych zawodników.

Piotr Matuszewski pokonał Szweda Marko Janjusica 6:3, 6:3. W drugiej rundzie uległ Rosjaninowi Dmitrowi Shatalinowi 1:6, 0:6.

Wojtek Jantos, który w turnieju głównym zagrał jako lucky loser w pierwszym meczu wygrał z Szwedem Fredrikiem Arturssonem 6:1, 6:0, ale przegrał z Niemcem Lukasem Moenterem 1:6, 2:6.

Robert Wrzesiński przegrał ze Szwajcarem Mirko Martinezem 6:1, 2:6, 6:7 (3).

Kinga Rynkiewicz, która przeszła zwycięsko eliminacje, pokonała Larę Dimmer z Luksemburga 6:1, 6:2. W drugiej rundzie uległa Norweżce Marii Groener 3:6, 2:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności