Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Golubic - Snigur 7:5, 6:1; Tauson - Nara 2:3 i krecz Japonki; STAMBUŁ: Kovalik - Kirkin 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3); Bonzi - Hoang 6:7 (5), 6:1, 7:5; Rinderknech - Huesler 7:5, 6:3; Safwat - Soeda walkower.

Nadzieje kobiecego tenisa w Niemczech

przez maka

Katarzyna Piter i Magda Linette trzy najbliższe tygodnie spędzą w Niemczech.

Po dobrych występach w turniejach w Szczecinie i Toruniu oraz udanych występach w drużynach i indywidualnych mistrzostwach Polski, przyszedł czas na walkę o punkty do rankingu WTA.

Bad Salgau

W niedzielę rozpoczynają się eliminacje challengera w Bad Salgau (korty ziemne, 25 tys. $). Prawdopodobnie weżmie w nich udział Magda (344 na świecie), która obecnie jest szósta na liście rezerwowej. Chyba, że w zawodów wycofa się jeszcze kilka zawodniczek.

– Czuję się bardzo dobrze. Zdrowie dopisuje. Liczę na udany występ – zapowiada 18-latka.

Pewne miejsca w drabince głównej Knoll Open mają Kasia (na zdjęciu, 251) i Anna Korzeniak (287), która nie może wrócić do pełni formy po kontuzji.

Nadal na liście uczestniczek figuruje Czeszka Sandra Zahlavova (102), Niemka Tatjana Malek (122) czy Włoszka Corinna Dentoni (161).

Hechingen

W dniach 1-8 sierpnia Polki zagrają w podobnej imprezie w Hechingen Ladies Open. Kasia i Ania znów zaczną rywalizację od turnieju głównego.

Jest szansa, że Magda uniknie tym razem walki w kwalifikacjach. Jest bowiem czwartą rezerwową.

Faworytkami turnieju będą Austriaczka Patricia Mayr (123), Hiszpanka Silvia Soler-Espinoza (186), Niemka Sarah Gronert (201) i Chorwatka Ana Vrljić (211).

Versmold

Następnym przystankiem w Niemczech będzie turniej Reinert Open 2010. W nim obsada jest bardzo silna. Kasia Piter jest siódmą, Karolina Kosińska 31, a Magda Linette 34. rezerwową.

Start w Versmold zaplanowały m.in. Włoszka Romina Oprandi (80), Czeszka Zuzana Ondraskova (130) czy Ukrainka Maria Koryttseva (132).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności