Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Bencic - Vondrousova 7:5, 2;6, 6:3; Svitolina - Rybakina 1:6, 7:6 (5), 6:4; Carreno Busta - Djokovic 6:4, 6:7 (6), 6:3; Pigossi/Stefani - V. Kudermetova/Vesnina 4:6, 6:4, 11:9; Barty/Peers - Stojanovic/Djokovic walkower.

Narodowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn

We Wrocławiu odbyły się narodowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Na starcie krajowego czempionatu, które rozegrano na kortach Olimpijskiego Clubu zabrakło wielu czołowych zawodników.

W gronie pań po tytuł sięgnęła Sylwia Zagórska, która w finale pokonała Magdalenę Fręch. Brązowe medale dla Pauliny Czarnik i rewelacji turnieju Katarzyny Wysoczańskiej.

Wśród panów dominowali młodzi gracze. Złoto zdobył 19-letni Paweł Ciaś, po wygranej w decydującym pojedynku z rok młodszym Piotrem Łomackim. Brąz przypadł w udziale Markowi Pokrywce i Wojciechowi Lutkowskiemu.

W grach podwójnych triumfowali Natalia Kołat i Marta Leśniak oraz Piotr Barański i Louis Dończyk. W mikście zwyciężyli Barbara Sobaszkiewicz i Piotr Gadomski.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Zagórska – Bieńkowska 6:1, 6:2; Lewińska – A. Mlazga 6:4, 6:0; Dobrowolska – B. Nowicka 6:0, 6:3; Silwanowicz – (8) Sobiecka 6:3, 6:1; Stanisz – (3) Kołat 1:6, 6:3, 7:6 (6); Wysoczańska – Markowska 6:0, 6:2; Kusz – Kozel 6:4, 7:5; (7) Przybylska – Kos 4:6, 7:5, 6:4; Leśniak – (5) Stencel 6:3, 6:2; J. Zawadzka – Żórawska 6:2, 6:1; Maślanka – Rustecka 6:3, 6:1; Czarnik – (4) Sobaszkiewicz 3:6, 7:6 (5), 6:3; Iwaniuk – (6) M. Lewandowska 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7); Kozub – Buczyńska 6:3, 6:2; Nosek – Pająk 6:0, 6:0; (2) Fręch – Polańska 6:1, 6:0.

Druga runda: Zagórska – Lewińska 6:0, 6:3; Dobrowolska – Silwanowicz 6:0, 6:1; Wysoczańska – Stanisz 6:4, 6:4; Przybylska – Kusz 6:0, 6:0; Leśniak – J. Zawadzka 6:2, 6:0; Czarnik – Maślanka 6:0, 6:2; Iwaniuk – Kozub 6:4, 6:1; Fręch – Nosek 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Zagórska – Dobrowolska 6:3, 6:1; Wysoczańska – Przybylska 6:2, 3:6, 6:4; Czarnik – Leśniak 7:5, 3:6, 7:6 (5); Fręch – Iwaniuk 6:1, 6:1.

Półfinały: Zagórska – Wysoczańska 6:1, 7:5; Fręch – Czarnik 7:5, 7:5.

Finał: Zagórska – Fręch 2:6, 6:3, 6:0.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kocyła – Janik 6:3, 7:6 (3); Gryńkowski – Kazanowski 6:4, 4:6, 6:1; Szmyrgała – Kon. Mularczyk 6:1, 6:2; Pokrywka – (6) Dończyk 6:2, 6:2; (4) Majchrowicz – Wojnar 6:3, 6:1; Łomacki – Mach 6:4, 7:5; Gąsiorek – Oleksy 6:2, 6:4; (8) Barański – Walków 6:4, 6:4; (5) W. Lutkowski – Jabłoński 6:4, 6:3; Gajewski – Filipek 7:5, 6:4; D. Lipka – Charkiewicz 6:1, 4:6, 6:4; (3) Jędruszczak – Konieczny 6:1, 6:1; (7) Drzewiecki – D. Chmielewski 6:0, 6:1; Rajski – Hurkacz 6:1, 6:4; J. Zieliński – Szóstak 6:2, 6:2; (2) Ciaś – Duś 7:6 (5), 6:3.

Druga runda: Kocyła – Gryńkowski 7:5, 6:4; Pokrywka – Szmyrgała 6:3, 6:2; Łomacki – Majchrowicz 6:0, 7:6 (6); Gąsiorek – Barański 6:2, 1:6, 6:3; W. Lutkowski – Gajewski 6:3, 6:2; Jędruszczak – D. Lipka 6:2, 3:1 i krecz Dariusza; Rajski – Drzewiecki 6:4, 6:2; Ciaś – J. Zieliński 1:6, 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Pokrywka – Kocyła 6:3, 6:4; Łomacki – Gąsiorek 6:4, 6:3; W. Lutkowski – Jędruszczak 5:7, 7:6 (4), 7:6 (7); Ciaś – Rajski 7:6 (4), 6:3.

Półfinały: Łomacki – Pokrywka 6:2, 6:3; Ciaś – W. Lutkowski 6:4, 6:3.

Finał: Ciaś – Łomacki 2:6, 6:2, 6:2.


DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Sobaszkiewicz/Zagórska – bye; Bieńkowska/Przybylska – M. Lewandowska/Sobiecka 7:5, 7:5; (3) Czarnik/Kozel – bye; Dobrowolska/Markowska – Kusz/Wysoczańska 6:2, 6:2; Stanisz/J. Zawadzka – Iwaniuk/Nosek 6:1, 6:0; (4) Pająk/Stencel – Chmiel/Kos walkower; Kołat/Leśniak – Araucz/A. Mlazga 6:0, 6:3; (2) Buczyńska/B. Nowicka – bye.

Ćwierćfinały: Sobaszkiewicz/Zagórska – Bieńkowska/Przybylska 6:1, 6:0; Czarnik/Kozel – Dobrowolska/Markowska 6:2, 6:3; Stanisz/J. Zawadzka – Pająk/Stencel 6:3, 6:4; Kołat/Leśniak – Buczyńska/B. Nowicka 6:1, 6:0.

Półfinały: Sobaszkiewicz/Zagórska – Czarnik/Kozel 7:6 (0), 6:1; Kołat/Leśniak – Stanisz/J. Zawadzka 6:1, 7:6 (0).

Finał: Kołat/Leśniak – Sobaszkiewicz/Zagórska 6:4, 3:6, 10:0.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kocyła/W. Lutkowski – bye; Barański/Dończyk – Łomacki/Wojnar 6:3, 6:4; (3) Majchrowicz/Stefaniak – Iżycki/Szmyrgała 1:6, 6:3, 10:6; Gryńkowski/Konieczny – Kazanowski/Kon. Mularczyk 7:5, 6:7 (5), 10:6; Gadomski/M. Nowak – D. Chmielewski/Ł. Chmielewski walkower; (4) Filipek/Janik – Drzewiecki/Gąsiorek 6:4, 3:6, 10:6; Ciaś/J. Zieliński – A. Mlazga/K. Mlazga 6:4, 6:4; (2) Jędruszczak/Pokrywka – Gajewski/Walków 7:6 (3), 6:2.

Ćwierćfinały: Barański/Dończyk – Kocyła/W. Lutkowski 6:7 (5), 6:2, 15:13; Majchrowicz/Stefaniak – Gryńkowski/Konieczny 6:4, 5:7, 10:4; Filipek/Janik – Gadomski/M. Nowak 6:4, 6:3; Jędruszczak/Pokrywka – Ciaś/J. Zieliński 6:3, 6:7 (5), 11:9.

Półfinały: Barański/Dończyk – Majchrowicz/Stefaniak 7:5, 6:7 (4), 10:6; Jędruszczak/Pokrywka – Filipek/Janik 7:6 (4), 6:2.

Finał: Barański/Dończyk – Jędruszczak/Pokrywka 6:2, 7:6 (4).

MIKST

Pierwsza runda: (1) Sobaszkiewicz/Gadomski – B. Nowicka/Dzudzewicz; Fręch/Kocyła – Pająk/Wojnar 6:3, 6:0; Buczyńska/W. Lutkowski – Wysoczańska/K. Mlazga 6:2, 6:2; (2) Kołat/Pokrywka – Kozel/Drzewiecki 6:4, 6:3.

Półfinały: Sobaszkiewicz/Gadomski – Fręch/Kocyła 4:6, 6:3, 10:7; Kołat/Pokrywka – Buczyńska/W. Lutkowski 6:4, 6:4.

Finał: Sobaszkiewicz/Gadomski – Kołat/Pokrywka 6:4, 6:4.


ELIMINACJE KOBIET

Pierwsza runda: Lisiecka – Wożniewska 6:1, 6:0; Szuszkiewicz – E. Morkowska 7:5, 6:3; Jędrzejczak – Magiera 6:4, 6:1; Witos – A. Morkowska 6:0, 3:0 i krecz Anny; Lewińska – A. Dembek 6:0, 6:0; Brdys – Kostencka 7:6 (4), 6:3; Dobrowoslak – Siuta 6:2, 6:3; Leśniak – M. Kowalska 6:2, 6:1; Araucz – Przybył 6:2, 6:3.

Druga runda: Kos – Lisiecka 6:1, 6:1; J. Zawadzka – Szuszkiewicz 6:1, 6:0; Polańska – Jędrzejczak 3:6, 6:4, 7:5; Silwanowicz – Witos 6:3, 6:4; Lewińska – Kostek 6:1, 6:2; Kozel – Brdys 6:1, 6:0; Dobrowolska – Mikołajczuk 6:1, 6:2; Leśniak – Araucz 6:2, 6:1.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Jastrzębski – F. Kaleta 6:3, 6:4; Sawicki – Sarysz 6:1, 6:1; Gąsiorek – Królik 2:6, 6:2, 7:6 (5); A. Mlazga – Bezulski 6:3, 6:2; Kuriata – F. Plewiński 7:6 (2), 6:2; Gresk – Mruk 6:1, 6:2; Owczarz – Chlebowski 6:4, 6:3; Hurkacz – Tarasewicz 6:4, 3:2 i krecz Pawła; Borkowski – Nazaruk 6:0, 6:3; J. Zieliński – Sobkowiak 6:0, 6:0; Korzeniewski – Kowal 6:0, 6:3; K. Mlazga – Morkowski; Dmochowski – Drelich 6:3, 6:1; Rajski – P. Kaleta 6:0, 6:1; Braciszewicz – Zielonka walkower; Kłos – Lemiesz 7:6 (5), 6:4.

Druga runda: Jastrzębski – Sołtyka 3:6, 7:6 (1), 6:2, Mach – Sawicki 6:1, 3:6, 6:1; Gąsiorek – Nispoń 5:7, 6:2, 7:6 (3), A. Mlazga – Stefaniak 2:6, 6:3, 6:4, D. Lipka – Kuriata 6:3, 6:2; Gresk – Pyla 6:4, 6:4; Owczarz – Ł. Chmielewski 6:2, 6:3; Hurkacz – Safuryn 6:3, 7:6 (5); Borkowski – Chojnowski 6:2, 7:6 (7); J. Zieliński – Zawisza 7:6 (8), 6:3; Kazanowski – Korzeniewski 6:1, 6:1; K. Mlazga – Nowak 6:2, 6:3; Dmochowski – Iżycki 6:4, 7:5; Rajski – Dzudzewicz 6:1, 6:2; Charkiewicz – Braciszewicz 4:6, 6:4, 6:2; K. Kaleta – Kłos 3:6, 6:2, 6:4.

Trzecia runda: Mach – Jastrzębski 6:3, 6:1; Gąsiorek – A. Mlazga 6:2, 6:3; D. Lipka – Gresk 6:3, 7:6 (8); Hurkacz – Owczarz 6:4, 6:4; J. Zieliński – Borkowski 6:4, 6:3; Kazanowski – K. Mlazga 3:6, 7:5, 6:1; Rajski – Dmochowski 6:2, 6:1; Charkiewicz – K. Kaleta 6:3, 6:1.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności