Polski Tenis

WYNIKI

WASZYNGTON ATP 500: Kyrgios - Nishioka 6:4, 6:3; LOS CABOS ATP 250: Medvedev - Norrie 7:5, 6:0; SAN JOSE WTA 500: Kasatkina - Rogers 6:7 (2), 6:1, 6:2; WASZYNGTON WTA 250: Samsonova - Kanepi 4:6, 6:3, 6:3; JASSY WTA 125: A. Bogdan - P. Udvardy 6:2, 3:6, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Newsy z Melbourne

Radek Szymanik, trener Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego na blogu Z Woleja dzieli się wrażeniami z pobytu w Melbourne.

– Drugi dzień świeci tutaj słońce, można pomyśleć, że to standard w Australii, ale w tym roku jest inaczej.

– Wielkie powodzie i ludzkie tragedie w Brisbane i Queensland (na wschodzie Australii) przypominające to co się działo w naszym kraju w zeszłym roku latem. W Sydney pogoda była w kratkę, słońce na przemian z chmurami i z deszczem – pisze szkoleniowiec.

– Po przylocie do Melbourne padało 36 godzin bez przerwy, były lokalne podtopienia blisko Melbourne. Wczoraj było słonecznie i bezwietrznie, dzisiaj świeci słońce jednak jest bardzo wietrznie.

– Chłopaki wygrali 6:2 6:3, chociaż mecz był dużo bardziej zacięty niż wskazuje na to wynik. Przez wiatr było dużo przypadkowych i nieczystych odbić, ale to nasi sobie lepiej radzili w trudnych warunkach. Grali z doświadczonym Schuettlerem i młodym wilkiem Lu.

– W pierwszym secie Fryta z Matką dwukrotnie przełamali przeciwników, a w drugim raz. Mariusz i Marcin wykazali się dyscypliną taktyczną (obaj starali się grać na siatce i przejmować kontrolę nad wymianami).

– Marcin zaserwował dzisiaj 222 km/h – to jest trzeci najszybszy serwis jak dotychczas na turnieju.

– Jutro tylko miksty i oglądanie przeciwników, to zadanie bardziej dla mnie,
trzecia runda w niedzielę.

Więcej na blogu – Kliknij tutaj

Kategoria: