MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Nieminen po raz drugi lepszy od Przysiężnego

Michał Przysiężny przegrał z Jarkko Nieminenem w pierwszej rundzie turnieju w Doha.

M. Przysiężny263
J. Nieminen636

Bardzo długi gem na otwarcie pojedynku (15 minut). Polak obronił w nim pięć breakpointów (1:0). Fin wygrał swoje podanie na sucho (1:1). Po chwili przełamał Michała po jego podwójnym błędzie (1:2).

Jarkko nie wykorzystał szansy na podwójnego breaka w piątym gemie (2:3), ale w siódmym już nie zmarnował okazji (2:5). Przysiężny przegrał pierwszego seta (2:6).

W pierwszym gemie drugiej partii Ołówek znów był w opałach. Obronił jednak dwa breakpointy (1:0). Kolejne gemy także dla podających (3:2).

W szóstym Polak przełamał Fina (4:2) i dołożył swój serwis (5:2). Jarkko na sucho wygrał własnego gema (5:3), w kolejnym nie wykorzystał dwóch okazji na odrobienie strat. Michał pierwszą piłką setową zakończył drugą partię (6:3).

Początek decydującego seta bez breaków (1:2). W czwartym gemie Przysiężny stracił podanie (1:3). Kolejne trafiają do serwujących (3:5). Fin wykorzystał własne podanie i zwyciężył (6:3).

29-letni Nieminen jest 39. tenisistą rankingu ATP. Ołówek zmierzy się z nim po raz drugi w karierze.

Przed rokiem w Sopocie – w meczu Pucharu Davisa – zwyciężył Nieminen 6:7 (5), 7:6 (4), 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4.