MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Niespodziewana porażka Kubota I Maracha

Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Niemcem Philippem Marxem w pierwszej rundzie turnieju w Sztokholmie.

Kubot/Marach4613
Gonzalez/Marx6415

Rywale utrzymali podanie (0:1). Łatwy gem naszego duetu (1:1). Nadal bez breaków (2:3). Rywale wykorzystali pierwszego z dwóch breakpointów (2:4). Polak i Austriak odpowiedzieli błyskawicznym rebreakiem (3:4).

Wygrali swoje podanie, wyrównując stan seta (4:4). Przeciwnicy utrzymali serwis (4:5). Luki i Oli obronili trzy piłki setowe, ale czwarta dała drugiego breaka i seta rywalom 6:4.

W drugiej partii bez przełamań, gemy trafiają do podających (3:4). Oba deble pewnie grają przy swoich serwisach, nadal bez okazji na breaka (4:4). W dziewiątym gemie nasz duet przełamał podanie Gonzaleza na sucho (5:4).

Łukasz drugą piłką setową kończy tą partię 6:4 i wyrównał stan meczu. W supertie-break przeciwnicy obronili pięć piłek meczowych. Łukasz i Oliver wybronili dwa meczbole, ale trzeci dał zwycięstwo (15:13) i awans Gonzalezowi i Marxowi.

Pierwsza runda: S. Gonzalez/Marx – (1) Kubot/Marach 4:6, 6:4, 15:13; Melo/Soares – M. Granollers/F. Lopez 1:6, 6:4, 10:5; Butorac/Rojer – (4) Aspelin/Hanley 7:6 (4), 6:3; B. Battistone/Siljestrom – Clement/Knowle 6:4, 6:2; Kas/Kohlmann – M. Lopez/Marrero 6:7 (5), 6:3, 16:14; (3) Lindstedt/Tecau – Brunstrom /J. Nieminen; H. Kontinen/Ryderstedt – B. Becker/Berrer 6:4, 5:7, 10:5; (2) Moodie Norman – Erlich/Kerr 5:7, 7:6 (5), 10:7.