Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Oberstaufen ATP – deblowy finał Kowalczyka

Duża grupa Polaków walczyła w challengerze ATP w Niemczech.

Michał Przysiężny (146 w rankingu ATP) w turnieju głównym wygrał z Niemcem Philippem Petzschnerem (510) 6:1, 7:6 (5), ale nie sprostał Austriakowi Gibrilowi Diarra (831) 6:7 (2), 4:6.

Drabinka singla mężczyzn w Oberstaufen – Kliknij tutaj

W eliminacjach grali Grzegorz Panfil (357), Piotr Gadomski (450), Andriej Kapaś (512) i Maciej Smoła (1711). Smoła wygrał z Niemcem Maximilianem Engshuberem (br) 6:3, 6:7 (5), 6:4 i Gadomskim 6:4, 6:1.

W drugiej rundzie Panfil pokonał z trudem mocno serwującego Niemca Tobiasa Simona (957) 6:4, 5:7, 7:6 (2). Kapaś wygrał ze Szwajcarem Jannisem Linigerem (1374) 7:6 (9), 7:6 (3).

W meczach o awans Kapaś wygrał z Egipcjaninem Karimem Hossamem (491) 6:4 7:6 (6). Panfil przegrał z Diarrą 4:6, 6:7 (2), a Smoła z Holendrem Wesleyem Koolhofem (687) 3:6, 4:6.

W turnieju głównym Kapaś przegrał z Niemcem Andreasem Beckiem (118) 3:6, 1:6, którego pokonał przed tygodniem w Poznaniu.

Panfil jako lucky loser uległ Niemcowi Matthiasowi Bachingerowi (260) 7:6 (5), 0:6, 1:6.

Drabinka kwalifikacji mężczyzn w Oberstaufen – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Mateusz Kowalczyk i Mołdawianin Radu Albot (duet nr 2) wygrali ze Smołą i Chorwatem Antonio Veicem 6:0, 6:1 oraz Austriakiem Martinem Fischerem i Linigerem 3:6, 6:1, 10:5.

W półfinale pokonali Portugalczyka Rui Machado i Serba Gorana Tosicia 4:6, 7:6 (5), 10:6. W meczu o tytuł ulegli Koolhofowi i Włochowi Alessandro Mottiemu 6:7 (7), 3:6.

Kapaś i Koniusz (nr 4) pokonali Francuza Jonathana Eysseric i Węgra Martona Fucsovicsa 6:4, 6:4, ale nie sprostali Machado i Tosiciowi 6:7 (2), 4:6.

Gadomski i Panfil przegrali z Koolhofem i Mottim (nr 3) 6:4, 3:6, 13:15.

Drabinka debla mężczyzn w Oberstaufen – Kliknij tutaj

Kategoria: