Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Chwalińska - Ma 6:1, 6:1; Tauson - Han 6:2, 6:0; Golubic - Bolkvadze 6:0, 6:4; Buyukakcay - Yuan 6:1, 6:2; Nara - Okamura 6:3, 6:4; Snigur - Kung 6:2, 6:4; Bucsa - Liang 6:4, 6:1; STAMBUŁ: Huesler - Istomin 2:6, 6:2, 6:4; Bagnis - Zh. Zhang 6:4, 6:1; Kovalik - Taberner 7:6 (4), 6:0; Soeda - T. Griekspoor 7:5, 4:6, 7:6 (2).

Od poniedziałku mistrzostwa Polski seniorów

przez maka

Joanna Sakowicz-Kostecka i Dawid Olejniczak mają być gwiazdami halowych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn, które w poniedziałek rozpoczną się w Bydgoszczy. Ze zmagań wycofał się Adam Chadaj.

Organizatorami turniejów są działacze SKT Centrum Bydgoszcz. Zmagania odbywać się będą na czterech kortach o nawierzchni dywanowej (carpet) przy ul. Nowotoruńskiej 8.

Losowanie zawodów eliminacyjnych w niedzielny wieczór. Początek kwalifikacji w poniedziałek o godz. 9. Turnieje główne ruszą we wtorek o godz. 9.

Kilku zawodowców

Znacznie lepiej obsadzona będzie impreza panów, do której zgłosili się zawodnicy na co dzień walczący w zawodowym tourze: Dawid Olejniczak, Błażej Koniusz, Piotr Gadomski, Mateusz Szmigiel czy Rafał Gozdur.

”Olej” na przyjechać do Bydgoszcz prosto z turnieju w Niemczech. W Nussloch jest już w ćwierćfinale, po wczorajszym zwycięstwie nad Mario Anciciem.

Zaskoczeniem było zgłoszenie się Chadaja, który do tej pory unikał raczej występów w mistrzostwach Polski. Dziś Adam zrezygnował z gry w Bydgoszczy. Zastąpi go Bojan Szumański.

Pewne miejsce w drabince głównej mają także: Andrzej Mach, Marek Mrozek, Jakub Piter, Hubert Gąsiorek, Dawid Piątkowski, Mateusz Mój, Jakub Jastrzębski, Dawid Celt, Marcel Stach, Radosław Siczek, Rafał Teurer, Piotr Dzikiewicz, Mikołaj Szmyrgała i Maciej Borkowski.

Pozostali gracze będą walczyli w eliminacjach (8 miejsc) lub musza liczyć na dzikie karty (2). Dwie z nich otrzymali reprezentanci SKT Centrum – Adam Majchrowicz i Jarosław Bieńkowski.

Powrót po macierzyńskiej przerwie

Hitem rywalizacji pań będzie z pewnością występ Joanny Sakowicz-Kosteckiej (na zdjęciu). Tenisistka wraca na korty po macierzyńskiej przerwie. Otrzymała od organizatorów specjalne zaproszenie.

Drugą dziką kartę otrzymała pochodząca z pobliskiego Ciechocinka utalentowana Zuzanna Maciejewska. Kolejne dostały: Sara Czubak z Progresu Wrocław i Julia Siwert z AZS UKW Bydgoszcz.

W zawodach wystąpią też bardzo zdolne juniorski Magda Linette, Paula Kania, Katarzyna Kaleta i Sylwia Mikołajczuk.

Z bardziej doświadczonych zawodniczek nie zabraknie Olgi Bruzdy, Aleksandry Rosowskiej i Anny Niemiec. Ponadto na starcie mistrzostw w Bydgoszczy pojawią się: Sonia Klamczyńska, Maksymiliana Wandel, Joanna Szymczyk, Dominika Koćwin, Ewa Telenga, Kinga Kurczbuch, Emilia Antoniuk, Małgorzata Kornek, Magdalena Tokarska, Karolina Lisiecka, Natalia Kozel, Joanna Nalborska i Agata Bachanek.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności