Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Od poniedziałku mistrzostwa Polski seniorów

Joanna Sakowicz-Kostecka i Dawid Olejniczak mają być gwiazdami halowych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn, które w poniedziałek rozpoczną się w Bydgoszczy. Ze zmagań wycofał się Adam Chadaj.

Organizatorami turniejów są działacze SKT Centrum Bydgoszcz. Zmagania odbywać się będą na czterech kortach o nawierzchni dywanowej (carpet) przy ul. Nowotoruńskiej 8.

Losowanie zawodów eliminacyjnych w niedzielny wieczór. Początek kwalifikacji w poniedziałek o godz. 9. Turnieje główne ruszą we wtorek o godz. 9.

Kilku zawodowców

Znacznie lepiej obsadzona będzie impreza panów, do której zgłosili się zawodnicy na co dzień walczący w zawodowym tourze: Dawid Olejniczak, Błażej Koniusz, Piotr Gadomski, Mateusz Szmigiel czy Rafał Gozdur.

”Olej” na przyjechać do Bydgoszcz prosto z turnieju w Niemczech. W Nussloch jest już w ćwierćfinale, po wczorajszym zwycięstwie nad Mario Anciciem.

Zaskoczeniem było zgłoszenie się Chadaja, który do tej pory unikał raczej występów w mistrzostwach Polski. Dziś Adam zrezygnował z gry w Bydgoszczy. Zastąpi go Bojan Szumański.

Pewne miejsce w drabince głównej mają także: Andrzej Mach, Marek Mrozek, Jakub Piter, Hubert Gąsiorek, Dawid Piątkowski, Mateusz Mój, Jakub Jastrzębski, Dawid Celt, Marcel Stach, Radosław Siczek, Rafał Teurer, Piotr Dzikiewicz, Mikołaj Szmyrgała i Maciej Borkowski.

Pozostali gracze będą walczyli w eliminacjach (8 miejsc) lub musza liczyć na dzikie karty (2). Dwie z nich otrzymali reprezentanci SKT Centrum – Adam Majchrowicz i Jarosław Bieńkowski.

Powrót po macierzyńskiej przerwie

Hitem rywalizacji pań będzie z pewnością występ Joanny Sakowicz-Kosteckiej (na zdjęciu). Tenisistka wraca na korty po macierzyńskiej przerwie. Otrzymała od organizatorów specjalne zaproszenie.

Drugą dziką kartę otrzymała pochodząca z pobliskiego Ciechocinka utalentowana Zuzanna Maciejewska. Kolejne dostały: Sara Czubak z Progresu Wrocław i Julia Siwert z AZS UKW Bydgoszcz.

W zawodach wystąpią też bardzo zdolne juniorski Magda Linette, Paula Kania, Katarzyna Kaleta i Sylwia Mikołajczuk.

Z bardziej doświadczonych zawodniczek nie zabraknie Olgi Bruzdy, Aleksandry Rosowskiej i Anny Niemiec. Ponadto na starcie mistrzostw w Bydgoszczy pojawią się: Sonia Klamczyńska, Maksymiliana Wandel, Joanna Szymczyk, Dominika Koćwin, Ewa Telenga, Kinga Kurczbuch, Emilia Antoniuk, Małgorzata Kornek, Magdalena Tokarska, Karolina Lisiecka, Natalia Kozel, Joanna Nalborska i Agata Bachanek.

Kategoria: