MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Oeiras WTA – Radwańska nie sprostała Moricie

Urszula Radwańska w Portugalii rozpoczęła sezon na kortach ziemnych.

Krakowianka (32 w rankingu WTA) w Portugal Open w Oeiras wygrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (15) 2:6, 6:4, 6:4. Pokonała ją po raz drugi w czterech meczach.

Radwańska przegrała pierwszego seta, w którym wygrywała 2:0, a triumfowała w partiach, w których przegrywała po 3:4.

W 1/8 finału Polka uległa Japonce Ayumi Moricie (43) 2:6, 3:6. W pierwszym secie była gorsza o dwa przełamania (1:3). W drugiej partii prowadziła 3:1, ale przegrała pięć gemów z rzędu.

Drabinka singla w Oeiras – Kliknij tutaj

W grze podwójnej prezentowały się Alicja Rosolska i Katarzyna Piter. Kasia i Austriaczka Sandra Klemenschits wygrały z Natalie Grandin z RPA i Vladimirą Uhlirovą z Czech 6:4, 6:0, ale uległy Rosjance Ałle Kudryavtsevej i Australijce Anastazji Rodionovej 0:6, 5:7.

Ala i Amerykanka Megan Moulton-Levy przegrały z Austriaczką Tamirą Paszek i Gruzinką Anną Tatishvili 7:5, 4:6, 6:10.