Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka.
Polska Liga Tenisa

Ogromna szansa Michała

SPOTKANIE SOBOTY

Michał Przysiężny – Matthew Ebden (na zdjęciu), mecz rozpocznie kilka minut po północy

Wyniki na żywo –
www.australianopen.com/en_AU/scores/index.html

O formie, nastawieniu i przygotowania „Ołówka” pisaliśmy poniżej. Teraz pora na przedstawienie rywala w walce o awans do turnieju głównego.

Australijczyk zajmuje najwyższą w karierze – 250 pozycję w rankingu (60 miejsc niż od Polaka).

Ebden świetnie rozpoczął nowy rok. Przebił się do turnieju ATP w Brisbane. W eliminacjach pokonał trzech rodaków, w tym dwóch wyżej notowanych (Brydana Kleina i Marinko Matosevicia).

W pierwszej rundzie zawodów głównych pokonał Austriaka Jurgena Melzera (28) 7:5, 6:1. Przegrał dopiero z powracającym do bardzo dobrej formy Richardem Gasquetem (Francja) 3:6, 4:6.

W 2009 roku Matthew grywał najczęściej w satelitach na Antypodach. W kwalifikacjach w Melbourne startuje już czwarty raz i ani razu nie udało mu się awansować do turnieju głównego.

Michałowi raz udało się przejść eliminacje w wielkim szlemie. W 2007 roku w US Open – po pokonaniu Paolo Lorenziego, Roberta Smeetsa i Łukasza Kubota – awansował do głównej drabinki imprezy w Nowym Jorku. Przegrał wtedy w czterech setach z Michaelem Berrerem.

NA KOGO MOGĄ TRAFIĆ PRZYSIĘŻNY LUB EBDEN

Z kwalifikantami zagrają: Lleyton Hewitt, Christophe Rochus, Dudi Sela, Rajeev Ram, Juan Carlos Ferrero, Carlos Moya, Nikołaj Davydenko, Nicolas Almagro, Benjamin Becker, Sebastien Grosjean, Bernard Tomić, Andy Murray, Yen-Hsun Lu, Daniel Koellerer, Gael Monfils i Julien Benneteau.

Kategoria: