MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Olecko Cup – Basia zagra w finale!

Barbara Sobaszkiewicz pokonała Olgę Brózdę w półfinale futuresa WTA w Olecku.

Polski pojedynek 1/2 finału był wyrównany i walka trwała przez trzy sety. Pierwsza partia 6:1 dla Basi.

W drugim Olga prowadziła 6:5, serwowała na seta, ale rywalka doprowadziła do tie-breaka. W nim 7:3 zwyciężyła ostatecznie Brózda, wykorzystując dziewiątego w tej partii setbola.

W decydującym secie 6:3 dla Sobaszkiewicz. Tym samym Basia zrewanżowała się Oldze za porażkę w hiszpańskim Vic.

W drugim półfinale Holenderka Marcella Koek gładko pokonała 6:2, 6:0 Czeszkę Martinę Kubiczikovą.

Ze swoją jutrzejszą rywalką 19-letnia Polka (1096 w rankingu WTA) jeszcze nigdy nie walczyła.

22-letnia Marcella jest 580 rakietą świata, najwyżej zajmowała 421 pozycję. Finał w polskiej imprezie to jej najlepszy tegoroczny wynik. Wcześniej docierała do ćwierćfinałów futuresów w Kairze i Antalyi.

Początek spotkania finałowego o godz. 11.00.

Gra pojedyncza

Półfinały: Koek – Kubiczikova 6:2, 6:0; Sobaszkiewicz – Brózda 6:1, 6:7 (3), 6:3.