Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Tauson - Golubic 6:0, 4:6, 6:3; STAMBUŁ: Bonzi - Safwat 7:6 (1), 6:4; Rinderknech - Kovalik 7:5, 6:4.

Olejniczak przegrał z Marrero

przez maka

Dawid Olejniczak uległ Davidowi Marrero 6:3, 3:6, 4:6 w pojedynku 1. rundy challengera Prosperita Open w Ostrawie.

Już w pierwszym gemie Polak musiał bronić dwóch breakpointów (1:0), a po chwili sam wykorzystał jedną szansę na przełamanie Hiszpana (2:0). Utrzymał przewagę breaka. Asem serwisowym Dawid zakończył pierwszą partię (6:3).

W drugim secie obaj zawodnicy wygrywali swoje podania (1:2). W czwartym gemie rywal wywalczył breaka (1:3). Olej stracił kolejnego gema przy własnym serwisie (1:5). Odrabił jedno przełamanie (2:5), ale druga partia dla Marrero (3:6).

W pierwszym gemie trzeciego seta Polak obronił dwa breakpointy. Długo było bez przełamań (3:3). Niestety, Olej stracił podanie (3:4). Obronił kilka piłek meczowych, ale przegrał seta (4:6) i mecz.


Olejniczak (501 w rankingu ATP) dostał się do turnieju głównego przez eliminacje, w których odniósł trzy zwycięstwa po trzysetowych bojach.

Z Hiszpanem Olej zna się znakomicie. W 2008 roku triumfowali wspólnie w grze podwójnej challengera w Szczecinie. Właśnie w deblu 30-letni Marrero (241 miejsce, a w lutym był nawet 143) ostatnio mocno się specjalizuje. Zwyciężył w tym sezonie w czterech challengerach.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności