MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Olejniczak wyeliminował Browna

W Parku Tenisowym Olimpia wygraną odniósł pierwszy Polak. Dawid Olejniczak wygrał z Dustinem Brownem.

Olejniczak756
Brown671

Jamajczyk w pierwszym gemie zaserwował dwa asy (0:1). Jego wyczyn skopiował Polak (1:1). Dawid nie wykorzystał szansy na breaka (1:2). Świetna forma serwisowa obydwu graczy (3:3).

Olej miał dwa breakpointy, ale Dustin obronił się dwoma asami (3:4). Następne gemy dla podających (5:5). Dawid do zera przełamał Browna (6:5). Jamajczyk szybko zdobył rebreaka (6:6).

W tie-breaku Olejniczak zwyciężył 7:3. Był o dwa minibreaki lepszy (3:1).

Polak w dobrym stylu rozpoczął drugą partię (1:0). Kolejne gemy dla serwujących (2:2). Dawid był w opałach, ale obronił cztery breakpointy (3:2). Po 10 asie prowadzi 4:3. W jedenastym gemie Olej stracił podanie (5:6). Przegrał drugiego seta (5:7).

W trzeciej partii Polak dwa razy przełamał Dustina. Pewnie sięgnął po zwycięstwo w secie (6:1) i meczu.

Dawid awansował do drugiej rundy, w której zmierzy się z Francuzem Jonathanem Dasnieres de Veigy. Zdobył w Poznaniu już 14 punktów do rankingu ATP.