Polski Tenis

WYNIKI

LYON WTA 250: Noskova - Muguruza 6:1, 6:4; Niemeier - Danilovic 7:5, 2:6, 6:3; Martic - Mladenovic 3:6, 6:3, 7:5; Osorio - Cornet 6:4, 4:6, 6:1; Potapova - Bassols Ribera 4:6, 6:1, 6:2; Zanevska - Galfi 6:1, 7:6 (3); Sherif - Konjuh 6:2, 3:2 i krecz Any; HUA HIN WTA 250: Zidansek - Sharma 6:2, 6:3; Lin Zhu - Xiyu Wang 4:6, 6:3, 6:0; Tsurenko - Bonaventure 6:3, 4:6, 6:4; Jang - Boulter 6:3, 4:6, 6:3; Xinyu Wang - Zugeer 6:2, 6:2; Bjorklund - Tararudee 6:2, 6:4; CALI WTA 125: Bolsova - Kawa 7:6 (1), 7:5; Ormaechea - Falkowska 5:7, 6:0, 6:1; N. Brancaccio - Riera 7:5, 6:3; Pigossi - Ce 6:1, 6:1; Serban - Gleason 5:7, 6:1, 7:6 (4); Contreras Gomez - Partaud 6:1, 1:6, 6:1.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy – brąz był blisko

W Utrechcie odbył się 12. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

W piątek w gronie osób, które odebrały akty oficjalnego powołania do reprezentacji Polski znależli się przedstawiciele tenisa.

Uroczystość ściągnęła do Centrum Olimpijskiego PKOl – oprócz nastoletnich sportowców i ich opiekunów – spore grono rodziców, kibiców oraz związkowych działaczy.

Akty nominacji wręczali naszym reprezentantom: Joanna Mucha, Grażyna Rabsztyn, Kajetan Hądzelek i Dariusz Gożdziak.

W Holandii walczyli 15-latki Oliwia Szymczuch i Aleksandra Buchla, 14-letni Kacper Żuk oraz rok starszy Piotr Matuszewski. Trenerami naszych kadrowiczów byli Henryk Kornas i Mikołaj Weymann.

Szymczuch pokonała Ormiankę Milenę Avetisyan 6:1, 6:3. Buchla była lepsza od Francuzki Manon Marrot 6:2, 2:6, 6:1.

Żuk wygrał z Francuzem Mathieu Rajaonaha 6:1, 0:6, 6:3, a Matuszewski przegrał z Brytyjczykiem Harrym Simpsonem 2:6, 6:3, 2:6.

W drugiej rundzie Szymczuch przegrała ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą 1:6, 3:6, a Buchla z Greczynką Aspasią Avgeri 4:6, 4:6.

Żuk pokonał Mikaela Wondwosena Ymera 6:3, 2:6, 7:6 (4), ale przegrał z Estończykiem Mattiasem Siimarem 3:6, 1:6.

W deblu Ola i Oliwia pokonały Brytyjki Sophie Drakeford-Lewis i Eden Richardson 6:3, 6:3, ale przegrały z Rosjankami Darią Kruzhkovą/Tatianą Nikolaevą 4:6, 6:3, 4:10.

Żuk i Matuszewski wygrali z Czechami Stefanem Hollisem i Alessandro Riccim 5:7, 7:5, 10:8 i Rumunami Sorinem Iordache i Calinem Mandą 6:1, 6:2.

W półfinale przegrali z Niemcami Jannikiem Paulem Giesse i Louisem Valentinem Wesselsem 3:6, 5:7. W meczu brąz ulegli Szwedom Filipowi Malbasiciowi i Mikaelowi Ymerowi 6:3, 4:6, 5:10.

Kategoria: