Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Bautista Agut 5:7, 6:4, 6:2; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Coria 6:4, 4:6, 6:2; Ramos-Vinolas - Bagnis 7:5, 5:7, 6:3.

Opalenica Cup – wyniki końcowe eliminacje

przez maka

Duża grupa polskich zawodników występuje w turnieju Tennis Europe U14 Opalenica Cup.

Zawody dla 14-latków i młodszych tenisistów zostały zaliczone do drugiej kategorii. Od poniedziałku zawodnicy walczyli w turnieju eliminacyjnym.

Walczyli w nich: Adam Kaczmarek, Norbert Tadyszak, Kamil Włodarczyk, Ksawery Pociej, Filip Filipowski, Michał Łobos, Marcin Małyszka, Wojciech Bratkowski, Bartosz Hałubiec, Adam Kwiatkowski, Piotr Kowalski, Wojtek Adamek, Maciej Szymankiewicz i Piotr Śmietana.

W turnieju głównym zagrają Śmietana, który pokonał Atrema Belozetseva 6:0, 6:1 i Szymankiewicza 6:4, 6:2, Filipowski, który wygrał z Bratkowskim 7:6 (4), 7:6 (3).

Pociej, który pokonał Larsa Kapluscha 7:5, 6:0 i Tadyszak wygrywając z Włodarczykiem 6:2, 6:2.

W pierwszej rundzie Adamek przegrał z Tillmannem Erdvoriesem 5:7, 3:6, Kwiatkowski z Reitsem Eknionisem 2:6, 0:6, a Łobos z Carlem Louisem Luckmannem 3:6, 0:6.

W drugiej Małyszka uległ Luckmannowi 1:6, 2:6, Hałubiec Eknionisowi 3:6, 1:6, a Kowalski Erdvoriesowi 2:6, 0:6. Kaczmarek przegrał z Patrickiem Reichertem 4:6, 4:6.

W kwalifikacjach rywalizowały: Marta Bogucka, Anna Świtajska, Marta Nastula, Maria Robowska, Marcjanna Owczarek, Elżbieta Iwaniuk, Dorota Szczygielska, Karina Błaś, Barbara Wiśniewska, Marta Konopko, Katarzyna Wysoczańska, Klaudia Wira, Aleksandra Kusz, Zuzanna Wilk, Magdalena Kądzielewska, Karolina Szmit, Michalina Jędrzejczak, Joanna Skrzypczyńska, Katarzyna Kowalska, Ewa Żyłka i Rozalia Lechna.

W poniedziałek Robowska pokonała Nastulę 6:4, 6:4, Szmit wygrała z Jędrzejczak 4:6, 6:4, 6:1, Iwaniuk z Owczarek 6:3, 6:2, Kowalska ze Skrzypczyńską 6:3, 6:3, Żyłka z Lechną 6:2, 6:3, Kusz z Wilk 6:1, 6:0, Wysoczańska z Wirą 6:0, 6:0, Świtajska z Bogucką 6:2, 6:2, Błaś ze Szczygielska 6:4, 6:2, Wiśniewska z Norą Szoke 7:6 (7), 2:6, 6:3, a Kądzielewska z Vivien Teglas 6:4, 6:2.

Natomiast Konopko uległa Rosjance Alexandrze Shemarinej 1:6, 1:6.

W turnieju głównym zagrają Robowska, która pokonała Veronikę Kozlovą 6:1, 6:1, Iwaniuk, która była lepsza od Mariny Antonovej 3:6, 6:4, 7:5.

Awans wywalczyła także Wiśniewska, pokonując Błaś 6:2, 6:0, Wysoczańska wygrywając z Rosjanką Alexandrą Shemariną 6:0, 6:1. Kądzielewska pokonała Kusz 7:6 (5), 4:6, 6:1, a Szmit Kowalską 6:4, 6:4.

W drugiej rundzie Świtajska przegrała z Barborą Palcatovą 2:6, 1:6, natomiast Żyłka uległa Alexandrze Tsereteli 4:6, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności