Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Orlen Polish Open – zwycięstwo Kruszelnickiego

przez maka

W Płocku zakończył się turniej Orlen Polish Open w tenisie na wózkach.

Zawodnicy rywalizowali w Płocku już po raz siedemnasty. W jednym z największych turniejów tenisa na wózkach w Polsce bało udział 56 tenisistów z dziesięciu krajów.

Awans do ćwierćfinału wywalczyło trzech polskich zawodników: Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski i Tadeusz Kruszelnicki.

Kruszelnicki w finale pokonał najwyżej rozstawionego Austriaka Martina Legnera. Jest to już piąty tytuł Polaka wywalczony w Płocku.

W rywalizacji kobiet w półfinale przegrała Judyta Olszewska.

Mężczyżni

Pierwsza runda: (1) Legner – bye; Dobaczewski – Domenko 7:6 (5), 6:1; Fedorov – Brezyna 7:6 (2), 6:2; (6) Stefanu – bye; (4) Tur – bye; Schevchik – Kulik 7:5, 1:6, 6:2; Kubat – Miętrkiewicz 7:5, 6:4; (5) Jaroszewski – bye; (7) Brychta – bye; Hiller – Śmietanka 6:3, 6:0; Potucek – Zalewski 6:0, 6:1; (3) Kruszelnicki – bye; (8) Kleckner – bye; Fabisiak – Malinowski 6:4, 6:0; Sommerfeld – Batycki 6:1, 6:1; (2) Reid – bye.

Druga runda: Legner – Dobaczewski 6:0, 6:0; Stefanu – Fedorov 6:1, 6:2; Tur – Schevchik 6:1, 6:0; Jaroszewski – Kubat 6:0, 6:0; Brychta – Hiller 6:3, 4:6, 6:1; Kruszelnicki – Potucek 6:0, 6:0; Fabisiak – Kleckne 6:4, 7:5; Reid – Sommerfeld 7:6 (2), 6:2.

Ćwierćfinały: Legner – Stefanu 6:0, 6:1; Tur -Jaroszewski 7:5, 1:6, 6:1; Kruszelnicki – Brychta 6:0, 6:2; Reid – Fabisiak 6:3, 6:1.

Półfinały: Legner – Tur 7:5, 6:1; Kruszelnicki – Reid 6:3, 6:4.

Finał: Kruszelnicki – Legner 6:4, 6:1.

Kobiety

Pierwsza runda: (1) Schoenn – Racineux 6:4, 6:1; Osterer – Wojcieszak 6:2, 6:2; Olszewska – Miętrkiewicz 6:1, 4:6, 6:2; Bubnova – Alenas (2) 6:2, 6:1.

Półfinały: Schoenn – Osterer 6:3, 5:7, 6:3; Bubnova – Olszewska 6:3, 6:2.

Finał: Schoenn – Bubnova 2:6, 6:0, 7:5.

Quady (zawodnicy z uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu)

Pierwsza runda: (1) Burdekin – bye; O’Reilly – Jance 6;4, 3:6, 6:1; (3) Field – bye; Cotterill – Rudzki 6:2, 4:6, 6;4; Erismann – Silva 6:1, 6:1; (4) Kramer – bye; Donskoy – bye; Timmermans – bye.

Ćwierćfinały: Burdekin – O’Reilly 6:1, 6:1; Cotterill – Field 6:2, 6:2; Kramer – Erismann 6:0, 6:2; Timmermans – Donskoy 6:0, 6:0.

Półfinały: Burdekin – Cotterill 6:4, 6:1; Kramer – Timmermans 6:3, 7:5.

Finał: Burdekin – Kramer 6:4, 3:6, 6:0.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności