MADRYT: Świątek - Xiyu Wang 6:1, 6:4; Cirstea - Eala 6:3, 6:7 (6), 6:4; Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Haddad Maia - Errani 6:3, 6:2; E. Navarro - Podoroska 6:2, 6:1; Stephens - Mertens 3:6, 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Gauff - Rus 6:0, 6:0; Yastremska - Arango 0:6, 7:5, 6;4; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6); Samsonova - Osaka 6:2, 4:6, 7:5; Ostapenko - Bouzas Maneiro 6:3, 6:1; Carle - V. Kudermetova 6:4, 6:4; Jabeur - Schmiedlova 6:4, 5:7, 6:3; L. Fernandez - Potapova 7:5, 6:3; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5; Purcell - Giron 4:6, 6:4, 7:6 (2); Monteiro - Lajovic 6:4, 6:3; Arnaldi - O'Connell 6:4, 6:1; Bautista Agut - Galan 7:6 (4), 4:6, 6:1; Mensik - Hanfmann 6:4, 7:6 (3); Kecmanovic - Zh. Zhang 6:3, 6:2; Kotov - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Nadal - D. Blanch 6:1, 6:0; Medjedovic - Kovacevic 4:6, 7:5, 6:4; Fonseca - Michelsen 4:6, 6:0, 6:2.

Ouanna lepszy od Kubota

Josselin Ouanna pokonał Łukasza Kubota w 1. rundzie paryskiego turnieju.

Kubot6724
Ouanna             7666

Relacja LIVE !!!

Trudny początek spotkania dla Polaka. Przegrał dwie pierwsze piłki (0:30), obronił breakpointa i wygrał gema (1:0). W kolejnym odbebrał podanie rywalowi (2:0). Błyskawiczny rebreak (2:1). Następne gemy dla podających (3:2).

W szóstym gemie były dwie okazje na breaka dla Łukasza. Francuz wychodzi jednak z opresji (3:3). Nadal bez przełamań (4:4). Luki nie wytrzymał długiej wymiany, wyrzuca na aut. Breakpoint dla Ouanny, ale obroniony (5:4). Mimo problemów (15:40) Polak utrzymał serwis (6:5). Ouanna doprowadził do tie-breka (6:6).

W tie-breaku rywal zdobył mini-breaka 2:4, 4:5, 4:6. Polak odrabia stratę 5:6, ale traci podanie 5:7. Pierwszy set dla Francuza 7:6.

W drugiej partii gemy dla serwujących. Nadal bez przełamań (2:2). Łukasz miał breakpointa, ale Ouanna się broni. Kolejna szansa już wykorzystana (3:2). Kubot utrzymał przewagę, pewnie wygrany własny gem (4:2).

Obaj tenisiści wygrywali swoje podania (5:3). Francuz obronił piłkę setową (5:4). W kolejnym gemie odrobił stratę (5:5). Przy swoim podaniu wygrał do zera (6:5). Także ta partia rozstrzygnęła się w tie-breaku W nim lepszy tym razem okazał się Łukasz (7:4). Wygrywa drugą partię 7:6.

Kiepski początek trzeciego seta dla Polaka. Stracił serwis w pierwszym secie (0:1). Josselin pewnie przy własnym podaniu (0:2). Francuz idzie za ciosem. Zdobył drugiego breaka (0:3). Sam nie daje okazji Polakowi na przełamanie powrotne (0:4).

Pierwszy gem dla Kubota w tym secie (1:4). Rywal nadal w znakomitej dyspozycji (1:5). Utrzymał przewagę do końca seta. 6:2 w trzeciej partii dla Ouanny.

Gemy dla podających na początku czwartego seta (2:1). W czwartym gemie Luki miał dwa breakpointy, ale rywal wyszedł z kłopotów. Trzecia okazja dla Polaka, również nie wykorzystana (2:2). Nadal bez przełamań (3:3).

Rywal swojej okazji na przełamanie nie zmarnował. Ouanna wywalczył beaka (3:4). Wygrał swoje podanie (3:5). Łukasz zmniejszył nieco straty (4:5). Po chwili, nie wykorzystał dwóch okazji na przełamanie powrotne. Broni dwóch piłek meczowych, ale ostatecznie przegrywa 4. seta (4:6) i mecz.