MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Palermo – Bednarek i Kowalczyk triumfują w deblu

Grzegorz Panfil, Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk zdecydowali się na start w challengerze w Palermo.

Zawody na Sycylii rozgrywane są na kortach ziemnych. Grzegorz (406 w rankingu ATP) walczył w eliminacjach. Wygrał z rok starszym Włochem Filippo Leonardim (581) 6:2, 6:2.

Przegrał jednak z 27-letnim Włochem Giulio Torronim (694) 4:6, 1:6.

W pierwszym secie Polak stracił podanie w piątym gemie. Nie wykorzystał okazji na odrobienie straty i przegrał pierwszą partię (4:6). W drugim secie trzykrotnie nie utrzymał serwisu (1:6).

W deblu Tomek i Mateusz zostali rozstawieni z czwórką. W pierwszej rundzie pokonali Włochów Antonio Comporto i Daniele Giorginiego 6:4, 6:0.

W ćwierćfinale wygrali z Hindusem Puravem Rają i Włochem Walterem Trusendim 6:4, 7:6 (5).

W walce o finał Polacy wygrali z Czechem Jarolavem Pospisilem i Słoweńcem Blazem Kavciciem 4:6, 7:5, 10:5.

Tomek i Mateusz wywalczyli breaka w pierwszym gemie. W ósmym rywale odrobili stratę. Polacy po raz drugi nie utrzymali podania i przegrali (4:6).

W drugim secie długo było bez przełamań. W jedenastym gemie nasza para odebrała podanie rywalom. Wyrównali stan meczu, wygrywając drugą partię (7:5).

W mistrzowskim tie-breaku od początku mieli przewagę. Wykorzystali już pierwszą z czterech piłek meczowych (10:5).

W finale walczyli z duetem z Białorusi Alexandrem Burym i Andrei Vasilevskim. Pokonali ich 6:2, 6:4.

W pierwszym secie dwa razy przełamali rywali. W drugim byli lepsi o jednego breaka. W trwającym godzinę i pięć minut spotkaniu wygrali 56 piłek przy 48 Białorusinów.

Dla Polaków to piąty wspólny wywalczony tytuł w karierze. Za zwycięstwo otrzymali 90 punktów do rankingu ATP.

Wyniki

Pierwsza runda: Bury/Vasilevski – (1) Marrero/Riba 6:3, 6:3; Carreno/Munoz de la Nava – Junqueira/Molteni 6:3, 6:3; (3) Di Mauro/Motti – Cervenak/Ciric 3:6, 6:1, 10:7; Hsieh/Lee – Giacalone/Naso 6:4, 5:7, 10:5; Raja/Trusendi – Aldi/Cecchinato 6:1, 6:4; (4) Bednarek/Kowalczyk – Comporto/Giorgini 6:4, 6:0; Schukin/Veic – Giannessi/Vagnozzi 6:2, 6:3; Kavcic/J. Pospisil – (2) Charroin/S. Robert 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Bury/Vasilevski – Carreno/Munoz de la Nava walkower; Hsieh/Lee – Di Mauro/Motti 6:1, 6:7 (3), 11:9; Bednarek/Kowalczyk – Raja/Trusendi 6:4, 7:6 (5); Kavcic/J. Pospisil – Schukin/Veic 6:4, 7:5.

Półfinały: Bury/Vasilevski – Hsieh/Lee 6:7 (9), 7:5, 10;8; Bednarek/Kowalczyk – Kavcic/J. Pospisil 4:6, 7:5, 10:5.

Finał: Bednarek/Kowalczyk – Bury/Vasilevski 6:2, 6:4.