MADRYT: Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Panfil wygrał w Maroku

Grzegorz Panfil udanie rozpoczął starty w eliminacjach challengera w Tanger. Wygrał z Duńczykiem Thomasem Kromannem 6:1, 7:5.

W pierwszym secie Polak przełamał mało doświadczonego rywala (1141 na świecie) w trzecim, piątym i siódmym gemie. Zwyciężył w pierwszym secie 6:1 (29-16 w piłkach).

Druga partia rozpoczęła się niespodziewanie. Kromann przełamał Grzegorza, ale ten odrobił straty w czwartym gemie. Polak przy stanie 5:4 nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. Jednak w dwunastym gemie Duńczyk stracił podanie. Seta dla Grzegorza 7:5 (39-33 w piłkach).

Panfil pewnie awansował do drugiej rundy. Tam zadanie będzie już dużo trudniejsze. Zmierzy się z rutynowanym 28-letnim Francesco Aldim z Włoch (270 miejsce). W 2005 roku gracz z Italii był już 111.

Ślązak (576 miejsce w rankingu ATP) lubi grać na ceglanej mączce. Przeniósł się na nią w tym tygodniu, po odpadnięciu w trzeciej rundzie kwalifikacji w Bergamo. W Maroku wystartuje w kwalifikacjach dwóch challengerów.