STUTTGART WTA 500: Rybakina - Kostyuk 6:2, 6:2; Chan/V. Kudermetova - Eikeri/Neel 4:6, 6:3, 10:2; ROUEN WTA 250: Stephens - Linette 6:1, 2:6, 6:2; OEIRAS WTA 125: Lamens - Tauson 6:4, 5:7, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - S. Tsitsipas 7:5, 6:3; M. Gonzalez/Molteni - Nys/J. Zieliński 4:6, 6:4, 11:9; MONACHIUM ATP 250: Struff - Fritz 7:5, 6:3; Bhambri/Olivetti - Mies/Struff 7:6 (6), 7:6 (5); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Navone 6:4, 7:5; Doumbia/Reboul - Heliovaara/Patten 6:3, 7:5.

Pavlyuchenkova za silna dla Marty

Marta Domachowska przegrała w Stambule z Rosjanką Anastazją Pavlyuchenkovą.

Domachowska10
Pavlyuchenkova66

Polka w pierwszym gemie przełamała zdolną Rosjankę (1:0), ale szybko straciła podanie (1:1). Anastazja na sucho wywalczyła breaka (1:3). Marta przegrała sześć gemów z rzędu i zarazem pierwszego seta (1:6).

Domachowska miała spore problemy z agresywnymi returnami rywalki. Wygrała w pierwszym secie tylko 25 procent akcji przy własnych serwisach. Zdecydowana przewaga Rosjanki (27-13 w wygranych piłkach).

Druga partia żle rozpoczęła się dla Polki, która została przełamana, mimo iż prowadziła już 40:15 w tym gemie (0:1). 29 zawodniczka światowego rankingu dominuje na korcie. Polka straciła dwunastego gema z rzędu. Przegrała drugiego seta 0:6.

Mecz trwał tylko 55 minut, a Marta wygrała tylko 24 akcje, przy 55 przeciwniczki. W Turcji Domachowska zdobyła 17 punktów. W najnowszym rankingu straci jednak aż 53 pkt.

W weekend planuje wystąpić w eliminacjach halowego turnieju e-Boks Danish Open w Kopenhadze (korty twarde, 220 tys. $).