Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Pierwszy turniej Jola Cup

Na kortach ośrodka Okęcie Tennis Club w Warszawie odbył się pierwszy turniej imienia Jolanty Szymanek-Deresz – Jola Cup.

Głównymi inicjatorami turnieju byli rodzina i przyjaciele pani Jolanty, tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej.

Turniej pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego ma co roku przypominać tę wyjątkową postać i jej wieloletni związek z tenisem.

Szymanek-Deresz była wielokrotną mistrzynią Polski adwokatek i parlamentarzystów. Tenis był jej wielką pasją.

Rywalizacji pań (zawodniczki powyżej 35 roku życia) towarzyszył turniej mikstowy z udziałem polityków, aktorów i sportowców.

W tegorocznych rozgrywkach wzięła udział cała czołówka amatorskiego tenisa oraz wiele znakomitości ze świata polityki i biznesu.

Panie dzielnie walczyły na kortach, a te, które nie zakwalifikowały się do dalszej gry odpoczywały i wspominały rozgrywki z Jolantą.

Dopisali partnerzy, którzy zadbali o miłą atmosferę poza kortami m.in. wino australijskiej marki Jacobs Creek – głównego sponsora Australian Open czy też słodkości od Hotelu de Silva.

Obyła się także loteria nagród od sponsorów, w której wszystkie uczestniczące w turnieju panie otrzymały prezenty.

Było o co walczyć ponieważ główną nagrodą za wygranie turnieju była niebagatelna kwota aż 1000 Euro sponsorowana przez firmę Crocs.

W finale zmierzyły się Teresa Stochel oraz Jolanta Kwilman. Ta pierwsza okazała się lepszą tenisistką i ze łzami w oczach odbierając puchar wspominała planowaną wraz z Jolantą Szymanek-Deresz wyprawę na Kilimandżaro.

Wśród widzów pojawiła się m.in. Jolanta Kwaśniewska, Urszula Dudziak, Alicja Resich-Modlińska, Wojciech Fibak, Karol Strasburger, Ryszard Kalisz i Ryszard Szurkowski.

Wszyscy nie szczędzili słów uznania dla inicjatorów oraz głównego organizatora – Okęcie Tennis Club – za wzorowe przygotowanie obiektu oraz poprowadzenie turnieju.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności