MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Piter pokonała Prentner

Katarzyna Piter wygrała spotkanie pierwszej rundy eliminacji turnieju w Linzu z Austriaczką Jeannine Prentner.

Piter66
Prentner12

Świetny poczatek meczu w wykonaniu Polki. W pierwszym gemie odebrała serwis rywalce (1:0). W kolejnym popełniła trzy podwójne błędy serwsowe, obroniła jednego breakpointa, ale przy drugim straciła podanie (1:1).

Obie zawodniczki mają kłopoty z serwisem. Seria przełamań trwa (2:1). Piter wygrywa pierwszego gema przy własnym podaniu (3:1). Prowadzi z przewagą już dwóch breaków (4:1).

Polka pewnie zmierza po wygraną w pierwszym secie (5:1). Pierwszą z dwóch piłek setowych zwycięża 6:1.

Początek drugiej partii to gemy wygrywane przez serwujące (2:2). Rywalka znacznie lepiej serwuje w tym secie. Nadal bez przełamań (3:2).

Polka wykorzystała pierwszą z dwóch okazji na breaka (4:2). Dołożyła gema wygranego na sucho (5:2). Podwójny błąd serwisowy Austriaczki dał Kasi piłkę meczową. Nie zmarnowała tej szansy. Wygrała 6:2.

Za to zwycięstwo Piter zarobiła 6 punktów do rankingu. W kolejnym meczu już tak łatwo nie będzie. Zmierzy się z Poloną Hercog. Słowenka to 45. tenisistka klasyfikacji WTA.

Pierwsza runda: (1) Hercog – bye; Piter – Prentner 6:1, 6:2; Chakhnashvili – Wienerova 6:3, 6:4; (6) Laurendon – Klaffner 6:3, 6:1; (2) Voracova – bye; S. Vogt – Pochabova 7:5, 6:4; Poutchek – Klepac 6:4, 1:0 krecz Słowenki; (7) Vrljic – Hofmanova 6:4, 7:5; (3) Cirstea – bye; Uhlirova – Reichmann 6:1, 6:1; Schiechtl – Henke 6:2, 6:4; Daniilidou – Jurikova 4:6, 6:2, 6:0; Kucova – (4) Scheepers 3:6, 6:2, 6:2; Whybourn – Mijacika 7:6 (6), 6:4; de Gubernatis – Toljan 6:4, 7:5; (5) Karatantcheva – Neuwirth 6:1, 6:0.