MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Piter uległa Koehler

Katarzyna Piter przegrała z Marią Joao Koehler w kwalifikacjach turnieju w Strasbourgu.

Piter654
Koehler376

Koehler łatwo wygrała własne podanie (0:1). Piter szybko wyrównała (1:1). Nadal gemy dla serwujących (3:3), choć dwie okazje na breaka miała Portugalka.

W siódmym gemie Kasia przełamała Marię (4:3). Drugi break daje poznaniance seta (6:3).

Trwa świetna passa Piter. Zdobyła piątego gema z rzędu (2:0). Koehler uzyskała przełamanie powrotne (2:1).

Polka wywalczyła czwartego breaka z kolei (3:1), ale znów nie utrzymała podania (3:2). Trzy kolejne gemy dla serwujących (4:4).

W dziewiątym podwójny błąd Kasi, daje breaka Marii (4:5). Piter szybko odpowiedziała (5:5), by ponownie dać się przełamać (5:6). Przegrała drugą partię (5:7).

Koehler uzyskała breaka w pierwszym gemie trzeciego seta (0:1). Kasia nadal gorsza o przełamanie (4:5), gdyż nie wykorzystała breakpointa.

Nie zdołała odrobić strat. Przegrała decydującego seta (4:6).

Polka (226. w rankingu WTA) we Francji bronić będzie aż 60 punktów za drugą rundę ubiegłorocznej imprezy w Warszawie. Portugalka (224) była w tym roku w finale w Casablance oraz półfinale na Majorce. W Fez Portugalka przegrała z Ulą Radwańską.