Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Cilic 7:6 (5), 7:6 (2); Bublik - Albot 2:6, 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Goffin - Gerasimov 6:4, 2:6, 6:4; Bautista Agut - Gojowczyk 7:5, 6:1.

Plany Marty Domachowskiej

przez maka

Marta Domachowska wróci na korty za dwa tygodnie. Przygotowuje się do startów na kortach ziemnych.

Przed tygodniem Polka dotarła do finału halowych zawodów w Bath.

– Po bardzo ciężkim turnieju w Anglii, wydłużyliśmy o jeden tydzień okres treningowy. W Bath Marta rozegrała siedem spotkań singlowych i trzy pojedynki deblowe. Aż pięć z nich było trzysetowych. Zrezygnowaliśmy ze startu w 25-tce w Casablance – mówi Paweł Motylewski, trener tenisistki.

Trzy opcje

Od 18 kwietnia Domachowska zagra w kwalifikacjach turnieju WTA w marokańskim Fez lub też zagra w jednej z 25-tek we włoskim Civitavecchia lub belgijskim Tessenderlo.

– Nie wiadomo, czy Marta dostanie się do eliminacji w Fez, dlatego też zgłosiła się do tych dwóch 25-tek – wyjaśnia Motylewski. – Następnie spróbuje swoich sił w kwalifikacjach turniejów WTA w Estoril i Barcelonie.

Piękny i wszechstronny tenis

Trener Polki jest bardzo zadowolony z jej tegorocznych wyników.

– Marta pokazała piękny, wszechstronny i dynamiczny tenis. Zademonstrowała świetne przygotowanie motoryczne, siłę charakteru i waleczność w kluczowych momentach poszczególnych spotkań. Zebrała mnóstwo doświadczeń, dzięki czemu jest gotowa do walki w turniejach wyższej rangi – ocenił szkoleniowiec.

Praca nad defensywą

Wspólna praca duetu Domachowska – Motylewski przynosi efekty.

– Staram się wykorzystać talent i predyspozycje podopiecznej do agresywnej gry, doskonaląc te formacje w sposób szczególny – zaznacza trener. – Jednocześnie rozwijamy sekwencje obronne, zmianę rytmu oraz grę kątową, aby gra Marty była wszechstronna i nieprzewidywalna.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności