Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Świątek - Gauff 6:4, 6:3; Sabalenka - D. Collins 7:5, 6:2; T. Paul - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Jarry - S. Tsitsipas 3:6, 7:5, 6:4; Tabilo - Zh. Zhang 6:3, 6:4; A. Zverev - Fritz 6:4, 6:3.

Plany startowe czołowych polskich graczy

Czołowi polscy tenisiści w końcówce lutego i w marcu zagrają w wielu turniejach na całym świecie.

Jerzy Janowicz

Przygotowuje się do startów w USA. 2 marca wylatuje do Kalifornii. Najpierw zagra w Indian Wells (od 6 marca, w singlu i deblu z Niemcem Phillippem Kohlschreiberem), a następnie w Miami (od 19 marca).

Po powrocie do kraju czekać go będzie występ w narodowych barwach przeciwko Chorwatom (4-6 kwietnia na warszawskim Torwarze).

Łukasz Kubot

Walczy w turnieju deblowym w Acapulco. Następnie poleci do Indian Wells i Miami. We wszystkich trzech turniejach w Ameryce Północnej jego partnerem deblowym będzie Szwed Robert Lindstedt.

Michał Przysiężny

Po krótkim występie w Dubaju, wybierze się też do Indian Wells i Miami. W drugim tygodniu kalifornijskiej imprezy zgłosił się również do dużego challengera w Irving w Teksasie.

Grzegorz Panfil

Odniósł kontuzję w eliminacjach challengera w Cherbourgu.

Agnieszka Radwańska

Trzecia tenisistka świata będzie jedną z gwiazd turniejów WTA w Indian Wells i Miami.

Urszula Radwańska

Pracowity okres ma młodsza z krakowskim sióstr. Drugi start w tym sezonie (pierwszy był w Midland) zaplanowała w Acapulco. Następnie powalczy w Indian Wells i Miami.

W grze podwójnej w Acapulco prezentuje się Klaudia Jans-Ignacik.

Katarzyna Piter

Po dwóch tygodniach w Brazylii zagra w kwalifikacjach w Indian Wells i Miami.

Magda Linette

Po intensywnym okresie gier (Hongkong, Australia, Tasmania) miała czas na przygotowanie się do eliminacji turniejów WTA w Indian Wells i Miami.

Paula Kania

Aż miesiąc spędzi w Brazylii. Po występie w turnieju WTA w Rio de Janeiro (porażka w eliminacjach i ćwierćfinale gry podwójnej), grała w kwalifikacjach we Florianapolis. Walczy jeszcze w grze podwójnej.

Następnie spróbuje swoich sił w challengerach ITF 25-tkach w Campinas i Sao Paulo (zawody na kortach ziemnych).

Kategoria: