Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Plany startowe Janowicza

Jerzy Janowicz w Finlandii i we Włoszech będzie próbował odrobić punkty, które stracił w Poznaniu.

19-latek odpadł w pierwszej rundzie challengera Poznań Porsche Open. Przed rokiem dotarł do półfinału, dlatego też w poniedziałek jego dorobek w rankingu ATP będzie skromniejszy o 33 punkty. Spadnie z 239 pozycji w okolice 280 lokaty.

Tampere

W przyszłym tygodniu Polak wystąpi w Aamulehti Tampere Open (korty ziemne, 50 tys. $). W Finlandii stać go dobry wynik. Obsada w tym roku nie jest zbyt imponująca.

Gwiazdą zawodów ma być Niemiec Florian Mayer. Ponadto zaprezentują się m.in. Dieter Kindlmann, Oscar Hernandez, Jesse Huta Galung, Louk Sorensen, Yannick Mertens, Ivo Minar, Denis Gremelmayr, Simon Stadler czy Sebastian Decoud.

San Marino lub Kitzbuhel

W kolejnym tygodniu (2-8 sierpnia) Janowicz chce wystąpić w challengerach w San Marino lub Kitzbuhel. W obydwu jest na listach rezerwowych. Być może uda mu się uniknąć eliminacji.

W San Marino chcą zagrać m.in. Olivier Rochus, Potito Starace, Pere Riba, Filippo Volandri czy Simone Bolelli. Natomiast w Austrii wystąpią m.in. Andreas Seppi, Andreas Beck, Dustin Brown czy Bjorn Phau.

Trani

W dniach 9-15 sierpnia Jurek wybierze się miejscowości Trani. Jest pierwszym rezerwowych do challengera, więc raczej jest pewne, że znajdzie się w drabince głównej.

Na liście uczestników figuruje Igor Andreev, który ma wrócić po kontuzji. Ponadto są na niej m.in. Peter Luczak, Paolo Lorenzi, Rui Machado czy Alberto Martin.

Kategoria: