Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Carreno Busta - Hurkacz 3:6, 6:3, 6:3; TORONTO WTA 1000: Halep - Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:3; CONCORD WTA 125: Vandeweghe - Pera 6:3, 5:7, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Plany startowe Janowicza

Jerzy Janowicz we wtorek rozpocznie walkę w halowym futuresie w Mińsku (korty twarde w hali, 15 tys. $).

Polak (201 w rankingu ATP) – po wyczerpującym okresie startów – udał się na dwutygodniowe wakacje.

Obecnie przygotowuje się do rywalizacji w dwóch turniejach na Białorusi. Jerzyk będzie faworytem obydwu imprez, które odbędą się w Olympic Tennis Center w Mińsku.

Najgrożniejszymi rywalami powinni być: Marcin Gawron, Jurgen Zopp, Denis Matsukevitch, Siergiej Betov i Samuel Groth.

Janowicz w niedzielę wylatuje na Białoruś. Liczy na pokażną zdobycz punktową. Do zdobycia są bowiem 54 pkt (po 27 za wygrania każdego z turniejów).

Przed rokiem w obydwu imprezach triumfował Michał Przysiężny. Właśnie w Mińsku rozpoczął marsz w kierunku czołowej setki na świecie.

Po powrocie do Polski, łodzianin będzie trenował przez dwa tygodnie. Następnie chce wystąpić w jednym z challengerów – w angielskim Loughborough lub niemieckim Akwizgranie (8-14 listopada). Wszystko będzie zależeć od tego, do którego z tych turniejów zdoła się zakwalifikować.

Tydzień póżniej zagra w dużym challengerze w Bratysławie (otrzyma dziką kartę). Być może zaprezentuje się także w podobnych zawodach w Helsinkach, ale tylko jeśli będzie miał miejsce w drabince głównej.

W grudniu Jurek będzie przygotowywał się do rywalizacji w styczniowym Australian Open, gdzie planuje powalczyć w kwalifikacjach.

Kategoria: