Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Kyrgios 7:6 (4), 6:7 (5), 6:1; Ruud - Auger-Aliassime 6:1, 6:2; TORONTO WTA 1000: Halep - Gauff 6:4, 7:6 (2); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Fręch 6:2, 6:4; Pera - Volynets 6:3, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Plany startowe Polaków

Dziś pojawiły się listy zgłoszeń do męskich turniejów rozegranych na przełomie marca i kwietnia.

W tym tygodniu Łukasz Kubot walczy w Indian Wells. Michał Przysiężny leczy uraz ścięgna Achillesa, a Jerzy Janowicz przygotowuje się do kolejnych startów.

Rezygnacja z debla w Miami

Jeśli Kubot szybko pożegna się z grą w singlu i deblu w imprezie w Kalifornii, to poleci do Kostaryki. Zgłosił się bowiem do silnie obsadzonego challengera w San Jose (wystąpią tam też m.in. Benjamin Becker, Dudi Sela, Ricardo Mello czy Robert Kendrick).

Od 22 marca Łukasz być może zaprezentuje się w eliminacjach Sony Ericsson Open w Miami. Zrezygnował z gry w turnieju deblowym. Austriak Oliver Marach zagra na Florydzie z Serbem Janko Tipsareviciem.

W drugim tygodniu zawodów w Miami (od 28 marca), Kubot chce być już we Włoszech. Wróci na korty ziemne i powalczy w challengerze w miejscowości Barletta (rywalami będą m.in. Pere Riba, Filippo Volandi, Blaz Kavcic czy Jan Hajek).

W hali na różnych nawierzchniach

Jerzy Janowicz pojawi się na kortach za 12 dni. Zagra w halowym challengerze w Bath (na kortach twardych).

W Anglii wystąpią też m.in. Nicolas Mahut, Gilles Muller, Dustin Brown, Dmitrij Tursunov czy Ruben Bemelmans.

Od 28 marca Jerzyk walczyć będzie we francuskim St. Brieuc (na kortach ziemnych w hali), gdzie przeciwnikami będą m.in. Ruben Ramirez Hidalgo, Benoit Paire czy Maximo Gonzalez.

Leczenie i obrona tytułu

Michał Przysiężny – z powodu kontuzji – zrezygnował z gry w Indian Wells. Być może z tej samej przyczyny nie poleci do Miami.

Na Florydzie chciał wstępnie zagrać w eliminacjach Sony Ericsson Open.

W pełni sił powinien być już pod koniec marca. Będzie bronił tytuł w St. Brieuc.

Dokładne terminy w dziale STARTY

Kategoria: