MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Po dwie wygrane Kubota i Przysiężnego

Łukasz Kubot i Michał Przysiężny skutecznie walczą w kwalifikacjach turnieju Medibank International w Sydney.

Kubot (70 w rankingu ATP) jest rozstawiony w eliminacjach z piątką. Jego pierwszym rywalem był 24-letni Słoweniec Grega Zemlja (142).

Kubot66
Zemlja34

Łukasz świetnie rozpoczął mecz. Wygrał swojego gema (1:0) i wywalczył szybkiego breaka (2:0). Dołożył własne podanie (3:0).

Rywal wygrał pierwszego gema (3:1), ale Luki utrzymał przewagę przełamania i zwyciężył (6:3).

Początek drugiego seta to gemy dla serwujących (1:1). Ale już w trzecim gemie Polak wywalczył breaka na sucho (2:1) i wygrał swój serwis (3:1).

Kolejne gemy wygrane są z zgodnie z regułą własnego podania (4:3). Niestety, w ósmym gemie Łukasz po raz pierwszy w spotkaniu został przełamany (4:4).

Kubot jednak błyskawicznie odpowiedział breakiem (5:4) i skutecznie serwował na mecz (6:4).

Okazał się też lepszy od urodzonego w Polsce Australijczyka Petera Luczaka (137).

Kubot67
Luczak25

W pierwszym secie Polak dwa razy przełamał rywala, a sam obronił sześć breakpointów (6:2).

W drugiej partii zacięta walka toczyła się do stanu 5:5. Kolejne dwa gemy powędrowała na konto Kubota (7:5).

Łukasz o awans do turnieju głównego zagra w niedzielę z Australijczykiem Bernardem Tomiciem (208).

Przysiężny (86) wygrał z Australijczykiem Carstenem Ballem (153).

Przysiężny767
Ball676

Polak rozpoczął spotkanie od wygrania własnego podania (1:0). Rywal odpowiedział tym samym (1:1). Michał utrzymał serwis (2:1) i nie wykorzystał dwóch breakpointów (2:2).

Kolejne gemy nadal dla podających, bez szans na breaka (6:6). Losy pierwszej partii rozstrzygnął tie-break. Przysiężny wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał (7:5).

W drugim secie ciągle bez przełamań (2:3). W szóstym gemie podanie stracił Ołówek (2:4), ale w kolejnym odrobił stratę (3:4). Doprowadził do wyrównania (4:4).

Następny gemy dla serwujących (6:6). W tie-breaku Michał przegrał tym razem (5:7).

W trzecim secie bez przełamań, choć Polak musiał bronić jednego breakpointa (6:6). W trzecim tie-breaku dominował Ołówek (7:1).

Przysiężny zmierzył się też ze zdolnym Amerykaninem Donaldem Youngiem (127). Odniósł drugie zwycięstwo.

Przysiężny626
Young163

Michał rozbił Amerykanina w pierwszej partii. Pozwolił mu wygrać tylko dziewięć piłek (6:1).

Drugi set to popis Younga, który imponował returnami. Poprawił też podanie (2:6).

W decydującej partii górę wzięło większe doświadczenie Przysiężnego. Dwa razy przełamał Donalda (6:3).

W meczu o awans zmierzy się z Australijczykiem Chrisem Guccione (376).

Pierwsza runda: D. Young – Farah 7:6 (5), 6:4; Przysiężny – Ball 7:6 (5), 6:7 (5), 7:6 (1); Falla – Machado 4:6, 6:3, 6:2; Guccione – (6) Schwank 4:6, 6:4, 7:6 (4); (2) Berrer – Marchenko 6:4, 4:6, 6:3; Tomic – Kunitsyn 6:4, 6:0; Luczak – G. Jones 6:2, 4:6, 6:0; (5) Kubot – Zemlja 6:3, 6:4; (3) Kukushkin – Rosol 6:1, 7:5; Greul – Brands 6:4, 6:3; Matosevic – J. Pospisil 2:6, 6:4, 7:5; Gil – (7) Sela 6:4, 4:6, 6:1; And. Martin – Korolev 3:6, 6:0, 7:6 (3); Millman – Ilhan 7:6 (5), 7:5; Berankis – Volandri 6:1, 6:0; (8) Andreev – K. Beck 7:6 (3), 7:5.

Druga runda: Przysiężny – D. Young 6:1, 2:6, 6:3; Guccione – Falla 6:4, 4:6, 6:3; Tomic – Berrer 7:6 (2), 6:4; Kubot – Luczak 6:2, 7:5; Greul – Kukushkin 6:1, 6:2; Gil – Matosevic 3:6, 6:3, 6:3; And. Martin – Millman 7:6 (2), 6:7 (2), 6:2; Andreev – Berankis 6:4, 7:6 (6).

Trzecia runda: Przysiężny – Guccione; Kubot – Tomic; Greul – Gil; Andreev – And. Martin.