Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ: Rinderknech - Bonzi 4:6, 7:6 (1), 7:6 (3); QUIMPER - eliminacje: Żuk - Vatutin 6:3, 7:5; Kamke - Karlovskiy 6:3, 6:4; Copil - Napolitano 7:6 (6), 3:6, 6:3; Lamasine - Grenier 6:4, 7:6 (5).

Po Sopocie i startach w USA, wyjazd do Maroka

przez maka

Łukasz Kubot przeżywa najpiękniejszy okres w swojej karierze. W najbliższych kilku tygodniach czeka go jednak wiele startów i długich podróży.

Po występie w meksykańskim Acapulco, który Polak zakończy najpóżniej w sobotę, przyleci do Polski. Wraca bowiem do kadry narodowej na mecz z Finlandią w Sopocie (5-7 marca).

Po walce w Pucharze Davisa, poleci ponownie za ocean. Chce bowiem zagrać w pierwszym w tym roku turnieju Masters Series w Indian Wells (11-21 marca, korty twarde, 4,5 mln $). Zgłaszał się do niego z dużo niższym rankingiem (86), dlatego też wciąż nie ma zagwarantowanego miejsca w drabince głównej.

Po wycofaniu się Lleytona Hewitta, Jose Acasuso, Maximo Gonzaleza i Fabrice Santoro jest już czwartym rezerwowym. Jest więc spora szansa, że uniknie gry w kwalifikacjach.

Na liście zgłoszonych debli brakuje Kubota i Olivera Maracha. Mają jednak na tyle wysoki ranking, że mogą zapisać się tuż przed samymi zawodami.

W Miami (24 marca-4 kwietnia, korty twarde, 4,5 mln $) odbędzie się druga impreza Masters Series. Polak jest pewny udziału w turnieju głównym.

Po występach na betonowych kortach Kalifornii i Florydy, Łukasz wróci na ceglaną mączkę. Zaplanował start w Casablance. Jest szósty na liście zgłoszeń do zawodów, w których będzie rywalizowało 28 zawodników (czterech najlepszych ma wolny los w pierwszej rundzie). Jest więc szansa, że Kubot będzie bardzo wysoko rozstawiony.

W Maroku (5-11 kwietnia, 450 tys. $) chcą wystąpić m.in. Stanislas Wawrinka, Ivan Ljubicić, Albert Montanes, Victor Hanescu, Carlos Moya czy Richard Gasquet.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności