Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Świątek - Mertens 6:3, 6:4; Raducanu - Noskova 6:0, 7:5; Paolini - Jabeur 7:6 (8), 6:4; Rybakina - V. Kudermetova 7:6 (3), 1:6, 6:4; Vondrousova - Potapova 7:6 (4), 6:1; BARCELONA ATP 500: Fils - De Minaur 7:5, 6:2; Diaz Acosta - Marozsan 3:6, 6:3, 6:1; Ruud - Thompson 6:1, 6:4; S. Tsitsipas - Carballes Baena 7:5, 6:3; Norrie - Bautista Agut 6:4, 6:3; Etcheverry - Nakashima 3:6, 7:6 (5), 6:4; Lajovic - Davidovich Fokina 7:6 (10), 3:6, 6:1; Arnaldi - Trungelliti 6:3, 6:0; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Moro Canas 6:3, 6:1; Garin - Michelsen 6:7 (7), 6:2, 6:1; Rune - Galan 6:4, 6:2; Struff - Van de Zandschulp 7:6 (0),6:4; Huesler - Hanfmann 6:2, 6:4; Auger-Aliassime - Daniel 6:3, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Albot 7:6 (2), 6:2; Fucsovics - Griekspoor 7:5, 6:1; Moutet - Borges 6:2, 6:7 (3), 6:2; ROUEN WTA 250: Rus - Pavlyuchenkova 6:3, 1:6, 6:3; Yuan - Gracheva 6:4, 4:6, 7:6 (6); Ruse - Burel 6:0, 2:6, 6:3; C. Garcia - Schmiedlova 6:1, 6:0; OEIRAS WTA 125: Mladenovic - F. Jones 6:4, 7:6 (6); Lamens - Avdeeva 7:5, 6:0; F. Jorge - Zarazua 6:3, 7:5; Lepchenko - Kraus 7:6 (4), 6:3.

Początek rywalizacji na świecie

W tym tygodniu tenisistki i zawodnicy grają w Włoszech, Czechach, Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Kolumbii.

Praga

W Czechach odbędą się trzy pojedynki 1. rundy. Zakończone zostaną eliminacje.

Trzecia runda eliminacji: Ungur – Paszek 6:2, 3:2 i krecz Austriaczki; Pervak – Hrdinova 6:2, 6:1; Jugić-Salkić – Klapkova 6:3, 6:2; Castano – Arefyeva 6:2, 7:5.

Pierwsza runda: Tatishvili – Rybarikova 0:6, 7:5, 7:5; Hercog – Malek 6:4, 6:2; Larsson – Kar. Pliskova 6:4, 6:4.

Palermo

W Włoszech najwyżej rozstawione zawodniczki to Włoszka Flavia Pennetta i Francuzka Aravane Rezai.

Pierwsza runda: Kanepi – de los Rios 7:5, 6:4; Pironkova – Floris 6:4, 7:6; Craybas – Amanmuradova 7:6, 7:5; Duque Marino – Kucova 6:4, 6:0.

Bastad

O godz. 11 decydujący o awansie do turnieju głównego rozegrał Jerzy Janowicz. Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk około godz. 17.10 zagrali spotkanie pierwszej rundy debla.

Trzecia runda eliminacji: Elesković – Recouderc 6:4, 7:5; Skugor – Bergman 6:1, 6:2; Dasnieres de Veigy – Figueroa 6:4, 6:3; Janowicz – Vagnozzi 7:6 (7), 7:6 (9).

Pierwsza runda: Starace – Serra 6:2, 6:2; Riba – Luczak 4:6, 6:2, 7:6; Vinciguerra – Brands 7;6, 6:7, 6:4; Fognini – Prpić 6:7, 6:3, 6:4.

Stuttgart

W Mercedes Cup z numerem 1 zagra Rosjanin Nikołay Davydenko.

Pierwsza runda: Zverev – Stakhovsky 6:4, 6:3; Chiudinelli – Hanescu 7:6, 6:3.

Rimini

W zawodach we włoskim kurorcie (korty ziemne) faworytami są Marcel Ilhan (na zdjęciu) z Turcji oraz Włosi Poalo Lorenzi i Filippo Volandri.

Pierwsza runda: Di Mauro – Lojda 6:2, 6:2; Del Bonis – Millot 6:2, 6:3; Wiltschnig – Gaio 3:6, 6:2, 7:5; Ungur – Krajinović 1:6, 6:3, 6:2; Cipolla – Kravchuk 3:6, 6:1, 6:1.

Bogota

W dużym challengerze w Kolumbii zagraja dziś m.in. Brazylijczyk Joao Souza i znany z występów w Polsce Argentyńczyk Facundo Bagnis.

Pierwsza runda: Al. Gonzalez – Souza 6:4, 6:3; Bagnis – Trombetta 6:4, 4:6, 6:3; Farah – G. Lapentti 6:3, 6:2; Satschko – Estrella 6:3, 6:3; Begemann – Cabal 3:3 i deszcz.

Aptos

W amerykańskiej imprezie na kortach twardych walczyć będą w spotkaniach pierwszej rundy m.in. Australijczyk Marinko Matosević, Amerykane Michael Yani i Raajev Ram.

Pierwsza runda: Lindahl – Smyczek 6:2, 6:2; Raonic – Kosakowski 6:3, 6:3; Bozoljac – Buchanan 6:0, 7:6; D. Young – G. Jones 3:6, 6:1, 6:2; Stadler – Yani 6:0, 6:2; Polansky – K. Kim 6:1, 6:1; Matosević – R. Ram 6:1, 6:1.

Kategoria: