Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Podwójny triumf Mikołaja

Zuzanna Maciejewska i Mikołaj Jędruszczak z powodzeniem występowali w turniejach ITF juniorów.

Almere

15-letnia Zuzia (303 w rankingu zawodniczek do lat 18) walczy w Almere Autumn Indoor (korty twarde w hali, grade 4). W holenderskiej imprezie jest rozstawiona z numerem pierwszym.

Rozpoczęła zawody singlowe od zwycięstw nad Szwajcarką Laurą Fiala (622) 7:6 (4), 7:5 i Niemką Rosalie Willig 6:2, 6:2.

W ćwierćfinale Polka pokonała Amerykankę Blair Shankle (577, ale była już 222) 6:3, 6:2. W meczu półfinałowym wygrała z Holenderką Elke Tiel (787) 6:1, 5:7, 6:3.

O tytuł zagrała z Kelly Versteeg (br). Uległa Holenderce 3:6, 4:6.

W grze podwójnej duet Maciejewska/Anna Danilina (Rosja, 318) pokonał Holenderki Ilse Puijker (1162) i Mandy Wagemaker (761) oraz Inge Hendrikx (bez rankingu) i Kelly Versteeg (br) 6:1, 6:2.

W półfinale przegrały z Holenderkami Marlou Kluiving (837) i Erika Vogelsang (607) 2:6, 5:7.

Vierumaki

17-letni Mikołaj (336) był turniejową dwójką w Nokia Junior Cup w fińskim Vierumaki (korty twarde w hali, grade 4).

W finałowym pojedynku zmierzył się z Estończykiem Jaanem Kononovem (326). Zwyciężył pewnie 6:2, 6:1.

Mikołaj wygrał z nim łatwo również dwa tygodnie temu w Rydze.

W drodze po tytuł torunianin wygrał z Finem Leo Haapsalo (br) 6:2, 6:0 i Rosjaninem Ivanem Polyakovem (619) 6:3, 6:2.

Wygrał również ćwierćfinałowy pojedynek z Litwinem Juliusem Gotovskisem (729) 6:4, 6:1.

Zwyciężył także w półfinałowym pojedynku z Litwinem Lukasem Mugeviciusem (423) 2:6, 6:4, 6:4. Zrewanżował mu się za tegoroczną porażkę w Siauliai.

W deblu Jędruszczak i Mugevicius byli najwyżej rozstawieni. W pierwszej rundzie mieli wolny los.

W ćwierćfinale pokonali Litwinów Laurynasa Antropikasa (954) i Juliusa Tverijonasa (802) 6:3, 6:3.

W półfinale wygrali z Rosjanami Borisem Chernovem (593) i Alexandrem Vasilenko (508) 6:1, 7:6 (6).

W finale okazali się lepsi od Litwinów Gotovskisego i Aleksaasa Tverijonasa (532) 6:2, 6:4.

Kategoria: