Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Polacy lepsi od Rosjan

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali w Miami z Igorem Andreevem i Michaiłem Jużnym 4:6, 6:4, 10:6.

Niecodzienny przebieg miał pierwszy set. Biało-czerwoni wygrali w nim więcej piłek, ale mimo to przegrali partię. Raz bowiem dali się przełamać Rosjanom. W drugim secie breaków było aż pięć. O jeden lepsi byli jednak Matka i Fryta.

W decydującym o losach spotkania – mistrzowskim tie-breaku – Polacy triumfowali 10:6 (5-3 w minibreakach).

W ćwierćfinale zagrają w środę około godz. 23 z amerykańskimi bliżniakami Mikem i Bobem Bryanami.

…………………………………………………

Polacy są rozstawieni zostali z numerem 8. Pokonali w pierwszej rundzie Austriaka Juliana Knowle i Niemca Philippa Kohlschreibera 6:7 (4), 7:5, 14:12. Obronili w tym pojedynku kilka piłek meczowych.

Fryta i Matka świetnie zagrali szczególnie w końcowej fazie mistrzowskiego tie-breaka. Przegrywali w nim już 4:8, a ostatecznie zwyciężyli 14:12.

Po meczu spotkali się z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i jego małżonką Jolantą.

Andrev i Jużny to przede wszystkim znakomici singliści. W grze podwójnej także jednak odnosili sukcesy.

Michaił triumfował w 6 turniejach (Moskwa, Doha, Monachium, Halle, Tokio, Queen’s Club), a ponadto był w 3 finałach (Doha, Pekin, Rotterdam).

Natomiast Igor wygrał imprezę w Moskwie, był też raz w niej w finale. Andreev przed rokiem zagrał z Matką w Rotterdamie. Doszli do ćwierćfinału.

Kategoria: