MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Polacy przegrali w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk nie wystąpią w półfinale turnieju w Casablance.

Przegrali w ćwierćfinale marokańskiego turnieju z Niemcem Philippem Marxem i Słowakiem Igorem Zelenayem 1:6, 7:6 (2), 7:10.

Pierwsze trzy gemy były dla podających (1:2). W czwartym i szóstym biało-czerwoni dali się przełamać. W 20 minut przegrali partię 1:6. Podobnie jak wczoraj – pierwszy set – zupełnie im nie wyszedł.

W drugiej partii Polacy obronili od razu dwa breakpointy przy podaniu Bednarka (1:0). Także w piątym gemie przeciwnicy mieli jedną szansę na przełamanie Tomka (3:2). W drugim secie nie było breaków, choć przy stanie 5:5, Marx i Zelenay mieli breakpointa przy podaniu Mateusza.

Po podwójnym błędzie Philippa, biało-czerwoni mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali (6:6). W tie-breaku Polacy szybko uzyskali dwa minibreaki (3:0). Przewagę utrzymali do końca (7:2).

O tym, kto awansuje do półfinału zadecydował supertie-break. Bednarek i Kowalczyk prowadzili w nim 3:2, ale w tym momencie dwa podwójne błędy popełnił Tomek (3:4). Raz pomylił się też Marx (4:5). Trwała zażarta walka (6:6). Dwie kolejne akcje wygrali rywale (6:8). Po asie Bednarka było 7:8, ale po dwóch skutecznych podaniach Marxa, biało-czerwoni przegrywają 7:10 i cały mecz.

……………………………………..

Marx ma 28 lat, zajmuje 64 miejsce w rankingu deblistów. Zelenay jest jego rówieśnikiem, plasuje się na 55 pozycji na świecie. Ich największym sukcesem jest awans do finału w Delray Beach w tym sezonie. Są 23 deblem 2010 roku.