MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Polacy w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w meczu 1/8 finału w Madrycie Mardy Fisha i Marka Knowlesa 5:7, 6:4, 10:8.

W pierwszym secie obie pary pewnie wygrywają swoje gemy. Bez przełamań (5:6). Każdy z debli miał po jednej okazji na breaka. W dwunastym gemie rywale odbierają serwis Polakom. Zwyciężają 7:5.

W trzecim gemie biało-czerwoni zdobyli breaka. Knowles popełnił podwójny błąd serwisowy (2:1). Polacy utrzymywali przewagę (3:2). Gem wygrany przez Marcina do zera (4:2). Obie pary wygrywały swoje podania (5:4). Matkowski serwuował na seta. Asem serwisowym obronił breakpointa. Polacy wygrywają drugą partię 6:4.

W supertie-breaku biało-czerwoni zwyciężają 10:8.

W ćwierćfinale Mariusz i Marcin zagrają z Amerykanami Bobem i Mikiem Bryanami.

28-letni Mardy jest aktualnie 47 deblistą świata, w w lipcu ubiegłego roku był na 14 pozycji. Ma na swoim koncie 7 tytułów w grze podwójnej. Ostatni wywalczył w tym roku (z Samem Querreyem) w San Jose.

Partner Amerykanina to jeden z najlepszych deblistów świata. 38-latek od lat jest zawodnikiem z pierwszej dziesiątki rankingu. Były lider, jest obecnie 8. O tym jak znakomitym jest zawodnikiem świadczy imponująca liczba 52 wygranych turniejów. Triumfował w trzech imprezach wielkoszlemowych (w parze z Danielem Nestorem): Roland Garros 2007, US Open 2004, Australian Open 2000.

Wspólnie grali w tym sezonie czterokrotnie. Najlepszy wynik to półfinał w Memphis.