Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Azarenka - Sonmez 6:3, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Tomljanovic - Lin Zhu 6:7 (6), 6:1, 6:4; Cocciaretto - Stephens 6:4, 6:2; GAIBA WTA 125: Bandecchi - E. Andreeva 7:5, 6:4; Pera - Falei 6:4, 7:5; Raina - Bara 6:2, 2:6, 6:0; HALLE ATP 500: M. Berrettini - Michelsen 7:6 (5), 6:2; Struff - Darderi 6:7 (2), 7:5, 7:6 (10); Fils - Koepfer 6:3, 6:4; Eubanks - Bublik 7:6 (5), 3:6, 6;3; LONDYN ATP 500: Korda - Dimitrov 6:4, 3:6, 7:5; Hijikata - Arnaldi 7:6 (0), 7:6 (7).

Polacy w futuresach

Polscy zawodnicy grają w imprezach rangi ITF w Czechach, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Turcji i Hiszpanii.

Płowdiw

Marcin Gawron (364) zagra w kolejnym futuresie w Bułgarii (korty ziemne, 10 tys.). Polak powinien być rozstawiony z jedynką.

Cieplice

Błażej Koniusz (602 w rankingu ATP) i Adam Chadaj (651) zgłosili się do rywalizacji w czeskich Cieplicach (korty ziemne, 10 tys. $). Obaj mają miejsca w głównej imprezie.

W kwalifikacjach walczą: Dawid Piątkowski (br), Mateusz Moj (br), Mateusz Szmigiel (br) i Jakub Gewert (br).

Moj wygrał z Gewertem 6:2, 6:3, ale uległ Austriakowi Geraldowi Kamitzowi (816) 4:6, 3:6.

Szmigiel przegrał z Czechem Lubomirem Majsajdrem (813) 3:6, 1:6, a Piątkowski uległ Austriakowi Tristanowi-Samuelowi Weissbornowi (821) 0:6, 1:6.

Adana

Maciej Rajski (1154) jest rozstawiony z trójką w eliminacjach zawodów w Adanie (korty ziemne, 10 tys. $).

Polak ma w pierwszej rundzie wolny los. W meczu o awans wygrał z Turkiem Direncem Bada (br) 6:0, 6:0.

W pierwszej rundzie turnieju głównego zagra z Andrei Ciumacem z Mołdawii (972).

Newcastle

W eliminacjach futuresa w Wielkiej Brytanii (korty ziemne, 10 tys.$) rywalizuje Sebastian Dąbrowski (br). Przegrał z Brytyjczykiem Tomem Allenem (br) 0:6, 1:6.

Almaty

Trzeci tydzień w Kazachstanie będzie startował Igor Bujdo (823).

Polak ma pewne miejsce w drabince głównej kolejnych zawodów w miejscowości Almaty (korty twarde, 10 tys. $).

Lleida

W Hiszpanii próbuje swoich sił Szymon Opieczonek (br). Grał w eliminacjach turnieju w Lleidzie (korty ziemne, 10 tys. $).

Pokonał Kolumbijczyka Victora Javiera Rodrigueza Diaza (br) 3:6, 6:2, 6:0, ale przegrał z Malezyjczykiem Mohamedem Nazimem Khanem (br) 4:6, 4:6.

Kategoria: