Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Carreno Busta - Hurkacz 3:6, 6:3, 6:3; TORONTO WTA 1000: Halep - Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:3; CONCORD WTA 125: Vandeweghe - Pera 6:3, 5:7, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Polacy walczą o punkty

Polscy zawodnicy rywalizują w futuresach na Ukrainie, w Turcji i Kanadzie.

Czerkasy

Robert Godlewski i Maciej Smoła wystartują w eliminacjach futuresa na Ukrainie (korty twarde, 10 tys. $).

Dla utalentowanego 17-latka to będzie powrót na seniorskie korty i pierwszy start w tym sezonie.

Latem ubiegłego roku skupił się na walce w zawodowych imprezach. Zdobył pierwsze punkty ATP. Jest aktualnie 1258. w światowej klasyfikacji.

W listopadzie i grudniu zdecydował się na rywalizację w prestiżowych zawodach juniorskich.

W żadnym z trzech turniejów (Yucatan World Cup, Eddie Herr International Championships i Dunlop Orange Bowl) nie wygrał żadnego meczu singlowego.

Robert (800 w rankingu ATP) w tym roku bez powodzenia walczył w eliminacjach challengerów w Heilbronn i Courmayeur. W obu przegrał decydujące o awansie spotkania.

Odniósł jednak cenne zwycięstwa nad wyżej notowanymi zawodnikami – Sebastianem Rieschickiem czy Andreą Falgherim.

W rozgrywanych w ubiegłym tygodniu mistrzostwach Polski seniorów przegrał w drugiej rundzie z Piotrem Gadomskim.

Smoła pokonał w pierwszej rundzie Rosjanina Gleba Kozeltseva (br) 6:2, 6:2. W drugiej poradził sobie z Ukraińcem Olegiem Stepanenko (br) 6:4, 6:4.

W decydującym spotkaniu zmierzy się z Rosjaninem Alexandrem Pavlioutchenkovem (br, ale był już 704).

Godlewski rozpoczął walkę od drugiej rundy. Wygrał z Ukraińcem Denisem Pume (br) 6:4, 6:2 i o awans zagra z Ukraińcem Vadimem Alekseenko (881).

Antalya

W kolejnej już imprezie w tureckim kurorcie (korty twarde, 10 tys. $) planowali zagrać Marcin Gawron (364) i Rafał Gozdur (1080).

Dla Marcina bylby to już piąty turniej z rzędu w Antalyi. Polak został jednak powołany do reprezentacji na mecz Pucharu Davisa. Zastąpi kontuzjowanego Michała Przysiężnego.

Rafał o awans do turnieju głównego będzie walczył w kwalifikacjach. Wygrał z Amerykaninem Johnem Valentim (br) 6:4, 6:1.

W drugiej rundzie pokonał Turka Efe Yutacana (br) 6:2, 6:0. W decydującym spotkaniu przegrał z najwyżej rozstawionym – Szwedem Danielem Bertą (816) 3:6, 4:6.

Polak bedzie jednak rywalizował w deblu. W parze z Czechem Martinem Prikrylem przegra z Turkiem Tuną Altunem i Austriakiem Michaelem Linzerem 4:6, 6:3, 2:10.

Montreal

Maciej Rajski (1149) walczy w kwalifikacjach turnieju w Montrealu (korty twarde, 15 tys. $).

W pierwszej rundzie miał wolny los, gdyż jest rozstawiony z czwórką. W drugiej wygrał z Kanadyjczykiem Osamą Zoghlami (br) 6:3, 6:2. O awans zagra z Kanadyjczykiem Samuelem Monette (br).

W drabince głównej miejsce ma Igor Bujdo (822).

Kategoria: