PRAGA WTA 250: Linette - Fręch 6:2, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Mattek-Sands/Safarova 6:3, 6:3; JASSY WTA 250: Danilina/Khromacheva - Panova/Sizikova 6:4, 6:2; WARSZAWA WTA 125: Joint - Chwalińska 6:2, 2:6, 6:0; Parks - Kung 7:6 (4), 3:6, 6:2; Falkowska/Kubka - Naef/Stojanovic 6:4, 7:6 (5); KITZBUHEL ATP 250: M. Berrettini - Hanfmann 6:4, 6:4; Gaston - Diaz Acosta 6:1, 2:0 i krecz Facundo; UMAG ATP 250: F. Cerundolo - Rublev 7:6 (6), 6:4; ATLANTA ATP 250: Nishioka - McDonald 6:3, 6:4; J. Shang - Shelton 7:6 (6), 6:4; Purcell - Goffin 6:3, 6:3; Tiafoe - Karatsev 6:4, 3:6, 6:3; Davidovich Fokina - Opelka 7:5, 7:5; Thompson - Mayot 6:2, 7:5.

Polacy znów lepsi od bliżniaków

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali braci Boba i Mike Bryanów 6:4, 6:4 w pojedynku ćwierćfinałowym turnieju w Barcelonie.

Polacy świetnie rozpoczęli mecz. Znakomicie serwowali i zagrywali świetne returny. Dwa razy przełamali Amerykanów. Serwowali na seta przy stanie 5:2, ale w tym momencie stracili podanie (5:3). Po chwili, nie wykorzystali piłki setowej przy serwisie rywali (5:4). Pierwsza partia jednak dla Mariusza i Marcina (6:4).

Na drugiego seta Amerykanie wyszli bardzo zmobilizowani. Łatwo wygrali własne podanie. Matka odpowiedział w swoim stylu – dwoma asami (1:1). Żaden z debli nie miał jeszcze żadnej szansy na breaka w tej partii (2:2). W piątym gemie biało-czerwoni obejmują prowadzenie (3:2), wykorzystując trzeciego breakpointa. Rywale mieli okazję na przełamanie powrotne, ale Polacy się obronili (4:2. Obie pary wygrywają swoje serwisy, ale to Mariusz i Marcin prowadzą (5:4). Druga z trzech piłek meczowych kończy seta i mecz (6:4).

Polacy zagrają w półfinale z duetem Lleyton Hewitt/Mark Knowles.

Fryta i Matka wygrali pewne ostatni pojedynek z bliżniakami. Pokonali Boba i Mike 6:2, 6:2 ćwierćfinale zawodów w Miami.