Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Golubic - Snigur 7:5, 6:1; Tauson - Nara 2:3 i krecz Japonki; STAMBUŁ: Kovalik - Kirkin 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3); Bonzi - Hoang 6:7 (5), 6:1, 7:5; Rinderknech - Huesler 7:5, 6:3; Safwat - Soeda walkower.

Polak profesorem, Henri uczniem

przez maka

Łukasz Kubot potwierdził klasę i w świetnym stylu odprawił 19-letniego Henri Kontinena.

– Odczuwałem presję, gdyż musiałem doprowadzić do wyrównania w meczu. W pierwszy dwóch setach wygrałem pewnie. W trzeciej partii Fin fantastycznie serwował. Nie było widać różnicy w rankingu. Wiedziałem, że muszę doprowadzić do tie-breaka i w nim szukać swojej szansy. Cieszę się, że byłem na korcie najkrócej jak się dało – powiedział Kubot.

Zadowolony nie mógł być młody Fin.

– Bardzo słabo rozpocząłem spotkanie – podkreślał Kontinen. – Dopiero w trzecim secie zaprezentowałem się lepiej. Liczyłem, że przełamię Kubota, ale nie udała mi się ta sztuka. W tie-breaku i całym meczu mogłem zagrać lepiej. Jestem zawiedziony swoją postawą.

……………………………………..

Kubot nie zdecydował się jednak na start w Indian Wells. Pomimo możliwości startu od razu w turnieju głównym, zrezygnował z wylotu do Kalifornii. Grał ostatnio bardzo dużo, a za dwa tygodnie rozpocznie kolejny cykl turniejów pod rząd. Chce wystąpić w Miami, Casablance i Monte Carlo.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności