Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Polka z Ameryki

przez maka

23-letnia Paulina Bigos pochodzi z Kraśnika, ale od siedmiu lat mieszka w USA. W tym roku skończyła studia i na dobre rozpoczyna walkę w zawodowych turniejach.

Tenisa uczyła się w rodzinnym mieście, a póżniej w Stalowej Woli. W wieku 16 lat wyjechała na stałe zza ocean. Uczyła się najpierw w Taft High School. Niedawno ukończyła studia na The University of Alabama.

– W Polsce nie występowałam w wielu turniejach, dlatego też na dobre mój tenis rozwinął się dopiero w USA – mówi Paulina. – Grałam w rozgrywkach uniwersyteckich. Teraz szukam bazy treningowej w Stanach i sponsora, dzięki któremu mogłabym częściej startować w zawodowych turniejach.

Trzy próby

W tym sezonie Polka próbowała swoich sił w trzech futuresach. W Sumter i Hilton Head nie przebiła się przez eliminacje.

Znacznie lepiej wypadła w Mount Pleasant, gdzie przeszła kwalifikacje. W turnieju nie sprostała jednak Hindusce Shivice Burman (719 w rankingu WTA) 3:6, 0:6.

– Rozegrałam słabsze spotkanie. Nie byłam na korcie tak agresywna jak zazwyczaj, mimo że rywalka nie wywierała na mnie żadnej presji – ocenia Paulina.

Atutem 23-latki jest świetne przygotowanie pod względem fizycznym. Dość mocno serwuje i gra agresywną, szybką piłkę.

W lipcu zamierza wystąpić w eliminacjach futuresa w Atlancie.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności