Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Polki pokonały bliżniaczki z Czech

przez maka

Klaudia Jans i Alicja Rosolska pokonały w Pradze Karolinę Pliskovą i Kristynę Pliskovą.

Jans/Rosolska 6 6 12
Pliskova/Pliskova 7 4 10

Polskie deblistki żle rozpoczęły spotkanie. Straciły podanie w drugim (0:2) i czwartym gemie (1:4). Odpowiedziały jednak breakami w trzecim i siódmym gemie (3:4).

Zdolne 18-latki z Czech miały szansę na kolejne przełamanie, ale Ala i Klaudia wybroniły się (4:4). Po chwili, same zdobyły gema przy podaniu bliżniaczek (5:4).

Siostry przełamały złą passę. Sięgnęły po rebreaka (5:5) i pewnie zdobyły gema przy własnym podaniu (5:6). Biało-czerwone wyrównały (6:6).

W tie-breaku Polki miały piłkę setową przy stanie 6:5. Niestety, przegrały trzy kolejne akcje (6:8). Set powędrował na konto rywalek.

Świetny początek drugiej partii. Gem wygrany przez nasz duet na sucho (1:0). Także rywalki wygrały swoje podanie (1:1). W kolejnym gemie przełamują nasze dziewczyny (1:2).

Młode Czeszki utrzymały serwis (1:3). Polki zmiejszają różnicę (2:3). A w następnym gemie odrabiają stratę, wykorzystując pierwszego breakpointa (3:3).

Siostry po podwójnym błędzie Ali miały okazję na rebreaka. Szansy nie zmarnowały (3:4). Trwa seria przełamań. Biało-czerwone za drugim brekpointem doprowadziły po raz drugi do równowagi (4:4).

Klaudia asem serwisowym skończyła gema (5:4). Trzeci break, a piewsza piłka setowa dała wygraną Polkom 6:4.

W supertie-breaku obie pary zdobywały minibreaki, ale szybko odrabiały straty. Klaudia i Ala nie wykorzystały pierwszej piłki meczowej przy stanie (9:8). Obroniły meczbola dla rywalek (9:10). Drugiej okazji na zakończenie spotkania (11:10) nie zmarnowały. Zwyciężyły 12:10.

……………

Czeszki mają po 18 lat. Kristyna to siódma juniorka świata, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu. Karolina jest 15 w rankingu. W styczniu triumfowała w juniorskim Australian Open.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności