Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Cilic 7:6 (5), 7:6 (2); Bublik - Albot 2:6, 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Goffin - Gerasimov 6:4, 2:6, 6:4; Bautista Agut - Gojowczyk 7:5, 6:1.

Polki w bojowych nastrojach

przez maka

Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Klaudia Jans i Alicja Rosolska są gotowe do walki w turnieju Grupy 1 Strefy Euro-Afrykańskiej Fed Cup.

Zawody z udziałem 15 reprezentacji odbywać się będą w dniach 2-5 lutego na twardych kortach Municipal Tennis Club w izraelskim Ejlacie.

Biało-czerwone zagrają (dwa mecze singlowe i pojedynek deblowy) z Bułgarkami oraz zawodniczkami z Izraela i Luksemburgu.

Polska reprezentacja od dziś będzie już w komplecie. Isia dopiero w niedzielę wieczorem dotarła do Krakowa po 46-godzinnej podróży z Australii.

– Agnieszka doleci do nas dziś rano – mówi Tomasz Wiktorowski, kapitan biało-czerwonej kadry. – W poniedziałek trenowaliśmy tylko dwa razy. Podróż była bowiem ciężka.

Polki trafiły do trudnej grupy, ale są w stanie zająć pierwsze miejsce. Radwańskiej przyjdzie walczyć z Cwetanę Pironkową, Shahar Peer i Mandy Minellą.

Natomiast Linette zmierzy się z Elizą Kostovą lub Dią Ewtimovą, Julią Glushko i Anne Kremer. Silnym punktem drużyny powinny być Jans i Rosolska.

– Dziewczyny czują się dobrze. Czekają na pierwsze spotkanie. We wtorek zaplanowaliśmy dwa treningi, a w środę czeka nas pierwszy mecz z Bułgarkami – wyjawia Wiktorowski.

Plan gier

Środa: Polska – Bułgaria; Izrael – Luksemburg

Czwartek: Polska – Izrael; Bułgaria – Luksemburg

Piątek: Polska – Luksemburg; Izrael – Bułgaria

Zasady

Najlepsze zespoły ze wszystkich grup awansują do dogrywki, z której dwa zwycięskie zespoły otrzymają szansę występu w barażu (play-off) o Grupę Światową II.

Najsłabsze w każdej grupie wyłaniają z kolei dwie drużyny, które zostaną relegowane do Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności