Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Polki walczą w Portugalii

W turnieju głównym w Vale Do Lobo (korty twarde, 10 tys. $) zagrają dwie polskie tenisistki. Sandra Zaniewska i Justyna Jegiołka.

Nie dołączyła do nich Sylwia Zagórska, która nie przebiła się przez eliminacje. Pokonała w trzeciej rundzie Włoszką Federicę Grazioso 6;3, 6:4, ale w decydującym pojedynku uległa Węgierce Zsofi Susanyi 2:6, 2:6.

Justyna w pierwszej rundzie zawodów głównych pokonała Portugalkę Anę Claro 6:3, 6:2.

Polka, w ostatnim tygodniu stycznia, bez powodzenia próbowała się zakwalifikować do turnieju w Kaarst (korty twarde w hali, 10 tys. $). w pierwszej rundzie uległa 29-letniej Niemce Svenji Weidemann 6:3, 2:6, 6:7 (5).

Natomiast Sandra wygrała z 30-letnią Sandrą Martinović 6:4, 2:6, 7:5.

Juniorka zanotowała dobry występ w rozgrywanym przed Australian Open Loy Yang Traralgon International, dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa Japonce Sachie Ishizu 1:6, 3:6.

Próbowała również swoich sił w juniorskim Austaralian Open. W drugiej rundzie przegrała w trzech setach z Wegierką Timei Babos 6:1, 4:6, 1:6.

Jegiołka zagra w 1/8 finału z Pemrą Ozgen (Turcja), a Zaniewska z Nicolettą Van Uitert (Holandia) lub Jade Curtis (Wielka Brytania).

Aż cztery polskie tenisistki wystąpią w turnieju gry podwójnej.

Basia Sobaszkiewicz zagra w parze z Sylwią Zagórską. Zmierzą się z kwalifikantkami.

Zaniewska z Turczynką Pemrą ׺gen, rozstawione z”4″, w pierwszej rundzie spotkają się z duetem Julia Moriarty/Justyna Jegiołka.

DRABINKA DEBLA

(1) Sandra Martinovic/Lisa Sabino – Emilie Bacquet/Victoria Larriere
Cristina Dinu/Barbara Luz – Barbara Ferreira/Maria Palhoto
(3) Fernanda Faria/Paula Cristina Goncalves – kwalifikantki
Barbara Sobaszkiewicz/Sylwia Zagórska – kwalifikantki
Julia Glushko/Elitsa Kostova – Lesley Kerkhove/Nicolette Van UttertI
(4) Pemra ׺gen/Sandra Zaniewska – Julia Moriarty/Justyna Jegiołka
Jana Jandova/Dominika Kanakova – Magalie De Lattre/Elina Gasanova
(2) Julia and Evelyn Mayr – Jade Curtis/Ruth Seaborne

Kategoria: