MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Polska – Izrael 0:2 – Weintraub pokonał Janowicza

Jerzy Janowicz nie sprostał Amirowi Weintraubowi w drugim meczu rywalizacji Polski z Izraelem.

Janowicz62273
Weintraub             46666

Po pierwszym dniu rywalizacji Polska przegrywa z Izreelem 0:2. Janowicz po zaciętej pięciosetowej walce uległ reprezentantowi gospodarzy.

Jerzyk wygrał pierwszego gema przy własnym podaniu (1:0). Amir wyrównał (1:1). Jurek utrzymał serwis (2:1).

Nadal bez przełamań (5:4), choć w ósmym gemie Polak miał trzy breakpointy. W dziesiątym przełamał rywala i zwyciężył (6:4).

Janowicz popełnił trzy błędy serwisowe i stracił podanie (0:1). Nie wykorzystał dwóch szans na odrobienie straty (0:2). Jerzyk zdobył pierwszego gema (1:2). Polak znakomicie spisuje się dziś przy siatce.

Amir po raz drugi odebrał serwis Jurkowi (1:4). Kolejne gemy dla podających (2:5). Janowicz przegrał drugą partię (2:6).

W Ramat Hasharon zachodzi słońce. Zawodnicy walczą już przy sztucznym świetle. Jerzyk w drugim gemie trzeciego seta nie wykorzystał breakpointa (1:1), a po chwili stracił podanie (1:2).

Weintraub ma już na koncie podwójnego breaka (1:4). Polak przerwał passę rywala (2:5), ale uległ mu w trzeciej partii (2:6).

Janowicz żle rozpoczął czwartego seta – stracił podanie (0:1). Izraelczyk precyzyjnie gra z głębi kortu (0:2). Pierwszy gem JJ (1:2).

Jerzyk nadal gorszy o przełamanie (2:3). Zmarnował okazję na rebreka (2:4). Łodzianin mimo lekkiego przeziębienia walczy o przełamanie powrotne, ale bez powodzenia (3:5).

Arbiter praktycznie co kilka minut prosi publiczność o ciszę (4:5). Amir serwował na mecz, ale Polak przełamał go na sucho (5:5).

W Jurka wstąpiły nowe siły (6:5). Izraelczyk wyrównał (6:6). W tie-breaku Polak zwyciężył 7:4.

Weintraub rozpoczął decydującego seta (0:1). Jurek także utrzymał podanie (1:1). W trzecim gemie rywal obronił breakpointa (1:2).

Nadal bez przełamań (3:4). W ósmym gemie Jurek stracił podanie (3:5). Obronił piłkę meczową, ale Amir drugą zakończył seta (3:6) i całe spotkanie.

20-letni Janowicz jest 150. w rankingu ATP. Ma duże szanse w tym sezonie na awans do czołowej 100 i zostania najlepszym polskim tenisistą.

Weintraub ma 24 lata. Zadebiutuje w reprezentacji swojego kraju. Jest 257. na świecie. Największe sukcesy odnosił do tej pory w imprezach rangi futures.

IZRAEL – POLSKA 2:0

Piątek: Sela – Gawron 6:1, 6:3, 6:4; Weintraub – Janowicz 4:6, 6:2, 6:2, 6:7 (4), 6:3.

Sobota (godz. 13): Erlich/Ram – Fyrstenberg/Matkowski.

Niedziela (godz. 13): Sela – Janowicz; Weintraub – Gawron.