BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1.

Polska przegrała z Belgią 2:3

Drugi dzień meczu Polska – Belgia nie jest szczęśliwy dla naszych tenisistek. Rywalki po dwóch dzisiejszych singlach zapewniły sobie wygraną.

Na zakończenie zmagań Fed Cup odbyła się gra podwójna. Duet Klaudia Jans/Alicja Rosolska pokonał parę An Sophie Mestach/Sofie Oyen 6:3, 3:6, 6:1.

………………………………………………………………………………..

Marta Domachowska dzielnie walczyła z Kirsten Flipkens, ale przegrała 3:6, 6:7 (6).

Początek pierwszego seta fatalny w wykonaniu Marty. Pierwszego gema wygrywa dopiero przy stanie 5:0. Udało jej się odrobić jedną stratę przełamania, ale losy seta były juz przesądzone (6:3).

W drugiej partii bez przełamań 2:1. Marta grała coraz pewniej, odbiera podanie Kirsten, 3:1, ale rywalka wyrównała 5:5. W 11 gemie przełamała Polkę. Flipkens serwowała na zwycięstwo drużyny Belgii.

Marta odrobiła breaka. Dochodzi do tie-breaku, w którym Domachowska prowadziła 4:2, 6:4. Miał dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystała (6:6). Kolejne dwie piłki także wygrała Flipkens. Wygrała tie-break 8:6, seta 7:6 i całe spotkanie.

……………………………………………………………………………………..

Agnieszka Radwańska przegrała z Yaniną Wickmayer (na zdjęciu) 6:1, 6:7, 5:7.

Pierwszy set pod dyktando Polki. Świetny początek w wykonaniu Agnieszki, przełamała rywalkę w pierwszym gemie, po raz kolejny zrobiła to w czwartym. Belgijka nie wygrała gema przy swoim serwisie. „Isia” wykorzystała drugą piłkę setową (6:1.)

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od prowadzenia przez Polkę 3:0. Belgijka jednak doprowadziła do remisu, 3:3. Agnieszka nie wykorzystała breakpointów w ósmym gemie i set rozstrzygnął się w tie-braku. Polka mimo trzech piłek meczowych przegrała 6:8. Set dla Belgijki (7:6).

Trzeci set niezwykle zacięty, obie tenisistki przełamywały się kilkakrotnie. Agnieszka przy stanie 5:4, serwowała na mecz, ale straciła podanie. Rywalka wykorzystała czwartego meczbola, przy serwisie Polki i wygrywa trzecią partię i cały mecz (7:5).