Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Bublik 7:6 (5), 6:2; Nys/Zieliński - Glasspool/Heliovaara 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Polski wtorek w Belgradzie

Trzech polskich tenisistów pojawi się we wtorek na kortach hali w Belgradzie.

O godz. 10.30 mecz pierwszej rundy singla rozpocznie Michał Przysiężny. Polak zmierzy się z turniejową „3” Michaiłem Kukushkinem. Kazach urodzony w Rosji to 118 tenisista świata. 22-latek od kilku sezonów stara się o awans do czołowej setki rankingu.

W tym roku spisuje się przeciętnie. W Doha przebił się przez eliminacje (cenna wygrana nad Stafenm Koubkiem), ale w pierwszej rundzie przegrał gładko z Nikołajem Davydenką. W challengerze w Heilbronn dotarł do ćwierćfinału (zwycięstwa nad Mario Anciciem i Stephanem Bohli, ale porażka z Oleksandrem Dolgopolovem).

W turnieju w Zagrzebiu pokonał Mischę Zvereva, ale nie sprostał Victorowi Troickiemu. Natomiast w Bergamo uporał się z Martinem Fischerem, ale – podobnie jak „Ołówek” – uległ Gillesowi Mullerowi.

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk rozpoczną bój z Ilija Bozoljacem i Jamie Delgado o godz. 16.30. W Bergamo Polacy zwyciężyli 6:3, 7:6 (5). Liczymy na powtórkę.

Po nich na kort wyjdą Przysiężny i Yves Allegro, aby zagrać z Włochami Daniel Braccialim i Alessandro Mottim.

Szwajcar to niezwykle utytułowany deblista. W parze z Rogerem Federerem zwyciężył w imprezach w Wiedniu i Halle. Ponadto z Michaelem Kohlmannem triumfował w Auckland.

Wygraną w turnieju ATP ma na koncie także Bracciali. Włoch wygrał w Mediolanie w 2005 roku, a sezon wcześniej był w finale (wraz z Giorgio Galimbertim). Motti specjalizuje się w wygrywaniu zawodów challengerowych.

Wyniki 1. rundy challengera w Belgradzie: Lammer – B. Evans 6:2, 6:2; Rosol – Phau 6:7, 7:6, 6:0; Koubek – Lajović 6:4, 6:3, Karanusić – Zemlja 6:2, 6:4.

Kategoria: