Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Poprawić osiągnięcie sprzed roku

Łukasz Kubot i Oliver Marach w nocy z poniedziałku na wtorek zmierzą się z Igorem Andreevem i Danielem Gimeno-Traverem w pierwszej rundzie turnieju na kortach ziemnych w Acapulco.

Początek gier w meksykańskim kurorcie o godz. 22 czasu polskiego. Mecz naszego debla jest przewidziano jako trzeci na korcie nr 4, po dwóch spotkaniach kobiet.

Polak i Austriak są rozstawieni w meksykańskiej imprezie z numerem 1. Jest to dla nich ważny występ. Przed rokiem byli tu w finale. Bronią więc aż 300 punktów.

Łukasz po porażce z Juanem Monaco (Argentyna) w Buenos Aires, mógł spokojnie potrenować przez pięć dni. W dobrej formie wydaje się być Oliver, który startował w eliminacjach singla. Pokonał słynnego Argentyńczyka Gastona Gaudio, a przegrał z jego rodakiem Eduardo Schwankiem.

Andreev zajmuje w rankingu deblowym 165 miejsce, ale w 2005 roku był już 59. Ma na koncie jeden wygrany turniej (Moskwa 2004) oraz jeden finał (Moskwa 2005). W obydwu przypadkach grał z Nikołajem Davydenką.

Gimeno w deblowej klasyfikacji jest dopiero 204. Nigdy nie był w finale. Wygrywał za to w challengerach, w Telde i Tunisie. Na Gran Canarii wraz z Danielem Munozem de la Nava pokonali w półfinale duet Kubot/Rik De Voest.

W tym roku Kubot i Marach wygrali z Hiszpanem i Juanem Ignacio Chelą (Argentyna) w Australian Open. Igor i Daniel tworzą debel w trzecim kolejnym turnieju. W Costa do Sauipe przegrali w pierwszej rundzie, a w Buenos Aires odpadli w ćwierćfinale.

DRABINKA DEBLA

(1) Kubot/Marach – Andreev/Gimeno-Traver; Cuevas/F. Gonzalez – Hanescu/Sela; (3) Damm/Polasek – Huss/Levinsky; Arnold/Bellucci – Elizondo/C. Ramirez; O. Hernandez/Montanes – Monaco/Zeballos; (4) Brunstrom/Rojer – S. Gonzalez/Massu; Fognini/Starace – Isner/Querrey; (2) M. Melo/Soares – Erlich/A. Ram.

Wyniki na żywo z Dubaju: Kliknij tutaj

Kategoria: