MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Porażka Agi i Marii

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko przegrały pojedynek ćwierćfinałowy z Amerykankami Sereną i Venus Williams 2:6, 4:6.

Świetny początek spotkania. Polka i Rosjanka wywalczyły breaka (1:0). Obie pary wygrywały swoje gemy (2:1). Rebreak Amerykanek (2:2). Siostry wykorzystały drugiego breakpointa (2:4).

Nasza para miała okazje na odrobienie strat, ale rywalki utrzymały przewagę (2:5). Aga i Maria obroniły dwa setbole, ale przeciwniczki wykorzystały trzeciego. Zwyciężyły w pierwszej partii 6:2.

W drugim secie oba deble wygrywały swoje podania (1:2). Amerykanki przełamały naszą parę w czwartym gemie (1:4). Isia i Maria miały szansę na breaka powrotnego, ale rywalki się wybroniły (2:5).

Polka i Rosjanka jeszcze walczyły, odebrały podanie rywalkom (4:5). Nie zdołały jednak doprowadzić do równowagi, straciły serwis. Drugi set dla Amerykanek 6:4.

Siostry Williams w drugiej rundzie pokonały Alicję Rosolską i Jarosławę Szwedową 7:6, 6:2.

Zarówno 28-letnia Serena, jak i o rok starsza Venus od lat pozostają w światowej czołówce deblistek. Byłe liderki rankingu aktualnie zajmują 3 lokatę.

Wspólnie zwyciężały w 16 imprezach WTA. W tym 10 to tytuły wielkoszlemowe. Są też dwukrotnymi mistrzyniami olimpijskimi (Sydney 2000, Pekin 2008).

W tym sezonie triumfowały w Australian Open. W finale pokonały Carę Black i Liezel Huber 6:4, 6:3.